Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha refluxra gyógyszeres...

Ha refluxra gyógyszeres kezelést kaptam akkor is el kell hagyni mindent ami gyomorsavat csinál ?

Figyelt kérdés
Gyógyszer(Esomeprazol Actavis 40mg) bevétel után mondjuk fél órát várok utána ehetek ihatok akármit vagy akkor sem szabad ?

2023. jan. 12. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A reflux mellett teljes életmód változtatás kell, ha szeded is a gyógyszert, de mindent ugyanúgy eszel(sok zsír, paradicsom, szénsav, csoki...stb.), akkor hosszútávon nem fogsz javulni. A gyógyszer tünetet kezel, sok esetben a problémát nem szünteti meg.
2023. jan. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan az első válaszoló írta. Én például nem szedem folyamatosan a gyógyszert, csak ha éppen olyan ételt eszem amiről tudom hogy sok savat csinál, vagy szenvedni fogok tőle. Teljes életmód változtatás hozhat leginkább javulást. Fűszeres ételeket kerülni, 2 órával lefekvés előtt nem szabad már enni, több mozgást stb.
2023. jan. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszer mellett is lángolt a gyomrom ha savas ételt, vagy édességet ettem, esetleg rágyújtottam, tehát ezeket el kell hagyni.
2023. jan. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gerelyke44 ***** válasza:
100%
Vannak olyan ételek, italok amelyek szinte minden Refluxos életét megnehezítik de saját magadat kell tesztelned, hogy nálad mi váltja ki a tüneteket, mert ez bizony nagyon egyénfüggő. Pl. én simán elfogyasztok bármilyen paradicsomos ételt, csokit de a kávé "kinyír" folyamatos gyógyszer mellett. Az ismerősök között van, aki egyáltalán nem tud paradicsomosat enni, és simán kávézik.
2023. jan. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!