Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Góc miatti ízületi fájdalom...

Góc miatti ízületi fájdalom és alvászavar mennyi idővel a góc eltávolítás után kéne javuljon?

Figyelt kérdés
Két hónap után ha semmi javulás az normális vagy akkor nem a mandula okozta és kezdjék el további kivizsgálásokat?

2023. jan. 22. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ûdvözöllek! Hiábavaló a mandulák eltávolitása, ha a problèmád valójában immunológiai eredetû. Ezt a megfelelô vizsgálatok elvègzèse, a beteg alapos kikèrdezèse ès a laboreredmènyeknek a beteg tûneteivel törtènô összevetèsèvel tudják megállapitani.Amennyiben a tûnetek oka immunológiai eredetû, akkor nem elèg a tûneti kezelès vagy az adott góc eltávolitása. Ilyen esetben a gyulladásos folyamatok gátlásával, gyógyszeres kezelèssel lehet javulást elèrni.
2023. jan. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom, te szakmabeli vagy esetleg? Immunológiával foglalkozom...mégis fogalmam sincs mi fene bajom lehet... valószínű immun eredetű a gond, egyedül bazofilek magasabbak folyamatosan, szerintem CRP is de mehetk el magánba megnézetni mert a kedves házi orvos nem kért CRP-t... jobb oldalon volt mandulámmal gond, és az egész jobb oldalon izületi fájdalmaim vannak de hol itt hol ott, legjobban váll, lapocka táján plusz rosszul alszom...viszont szerintem utóbbi is valami kronikus gyulladás miatt lehet ugyanis ha szedem a cataflammot ami ugye gyulladás csökkentő tudok aludni meg nyilván az izületeim is jobbak tőle. DE ahogy abbahagyom erős fájdalom mindem jobb oldali izületben. Ősszel nézettem reuma faktort és nem volt magas...most elmegyek immun szakorvoshoz természetesen meg reumatológushoz...de az asszimetrikus fájdalom nem igazán autoimmun eredetű inkább szeptikus izületi gyulladásnál van.
2023. febr. 2. 14:47
 3/7 A kérdező kommentje:
DE egyébként sok minden javult két honappal mütét után, nem hullik már a hajam most, híztam (nagyon lefogytam), alvás is jobb egy kicsit már, közérzetem és pszichésen ezerszer jobban vagyok...így lassan folyamatosan javulgat, műtét elött totál ideges, depressziós voltam, nulla alvással. Szép lassan van javulás de az izületeim főleg vállam, hátam fájnak...de az is leeht h annak nem mandulámhoz vab köze hanem postkovid mert sikerült közben a kovidon is átesnem...az legyengítette az immunrendszerem és utána durrant be még jobban a mandulám aminek végül a műtét lett a vége. A szövettan igazolta is hogy katasztrófa állapotok voltak belül, eltünt mandula tokja gennytől, összenőtt garatfallal stb., gyulladásos sejtek voltak benne.
2023. febr. 2. 14:55
 4/7 A kérdező kommentje:

Na közben tényleg napról napra javulok csak úgy magamtól... nem hittem volna, hogy ez ennyire időigényes.

Kb. 2,5 hónap telt el, elmúlt a hajhullás, jönnek vissza a kilok, tudok sportolni, elmúlt az izületi fájdalom a legdurvább még nem de sokat enyhült már nem szedek semmit rá és enyhült az alvászavar, idegesség stb.

2023. febr. 11. 12:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Lehet tudnál segíteni.

Impaktált bölcsességfog alatti gócom van, jó nagy meg a jobb mandulamon is van egy gennycsap. Nyirokcsomók a nyakamon kissé megnagyobbodtak, emesztési gondjaim lettek, hajhullas.

Meg gyulladt göbök a pajzsmirigyen. Esetleg tudnál segíteni, hogy a pajzsmirigy gondot is okozhatja a góc? Úgy tudom baktetiális fertőzés is okozhat gyulladást a pm-en.

Am a hormonok tökéletesek.

ápr. 14. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen nagyon is okozhatja.
ápr. 14. 13:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Kösziii!!🙂
ápr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!