Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorfekély tapasztalatok,...

Gyomorfekély tapasztalatok, tanácsok?

Figyelt kérdés
Akinek volt gyomor-vagy nyombélfekélye, ahhoz szólna a kérdésem. Jelenleg még tükrözésre várok, de valószínüleg az évek óta tartó refluxom egy nagyobb stresszhatás miatt elfajult, és fekélyem lett. Nagyon erős késszúrásszerű gyomorfájdalommal vittek be a kórházba nemrég. Azóta látott gasztroenterológus is, beállítottuk a pantoprazolom adagját 2x40-re, ami ugye a max. Azt szeretném kérdezni, hogy nektek mennyi idő alatt javult a helyzet, mikortól javul egy fekély a savcsökkentővel. Jelenleg még ennyi mellett is érzem hogy jön fel a savam, pedig kímélően eszem, ez is normális még? Illetve az, hogy éjszaka is felkelek rá, és nem tudok visszaaludni a fájdalomtól, ez is belefér még az elején? 3 napja szedem a gyógyszert, gondolom jópár hét kell majd, míg javul, de azért aggódom. Nagyon félek attól, hogy tovább fekélyesedik és átlukad, kérlek nyugtassatok meg, hogy erre a gyógyszer mellett kevés esély van..:( kérem csak azok írjanak, akik tényleg tudnak tanácsot adni, a negatív kommentek csak rontanának jelenleg. Köszönöm!:))

2023. jan. 28. 05:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A savcsökkentőnek kell egy kis idő még hat..de ha egy idő után a 2*40mg pantro se használ akkor az orvos úgyis gyógyszert fog váltani.

Mikor lesz a tükrözés?

2023. febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Volt helicobacter teszted?
2023. máj. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
volt, nincs helicom.. jelenleg 2x20 mg panto-t szedek, de nem igazán használ, bár régen se volt ez jellemző
2023. máj. 25. 19:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mi lett veled azóta? Hasonló helyzetben vagyok, nekem sem használ a protonpumpa-gatlo, ugyanúgy fáj 0-24 a gyomrom.
2023. jún. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
L-glutamin,U-vitamin,cink,aloe vera gél,salvus víz,kamilla,probiotikum,dgl(édesgyökér)ezeket szedjétek rendszeresen,sajnos nem olcsó de megéri.
2023. jún. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
5-ös hozzászóló, mi lenne az az U-vitamin?
dec. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6#

[link]

dec. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 4es vagyok, kórházba is kerültem, olyan súlyos panaszaim voltak. 3 hónap kálvária után salvus víz, B vitamin, DGL gyökér, cervitis hányásgátló, vegetáriánus étrend után jobb lett. Azóta is oda kell figyelnem,de már tudok élni.
dec. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8 mit diagnosztizaltak a korhazban?
dec. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, megallapitottak, hogy nem volt fekélyem, hanem refluxos vagyok. Napról napra rosszabbul voltam, lefogytam teljesen és hánytam egész nap, a háziorvos befektetett a kórházba, mert nem javultam. Protonpumpa gátlót szedtem, de még rosszabb lett, ezért csak a kemény dietatol és lettem jobban. A fekély is hasonlóképp gyógyul gondolom.
dec. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!