Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért osztogatját az orvosok...

Miért osztogatját az orvosok ilyen könnyen az antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Ez inkább csak egy költői kérdés, hogy kifejezzem vele a dühömet ezzel kapcsolatban, nagyjából tudom a választ. Évekkel ezelőtt volt egy komolyabb betegségem amiről nem tudta megállapítani az orvos, hogy mi az: vírusos vagy bakteriális eredetű, de felírta rá az antibiotikumot, később kiderült, hogy vírusos betegség volt. Ezzel nem lenne akkora probléma ha csak arról lenne szó, hogy hiába fizettem ki a pénzt az antibiotikumra, de emellett tudom, hogy ha úgy szed valaki antibiotikumot, hogy nincs rá szükség, vagy gyakran szed, annak az a következménye, hogy "immunissá" válik rá, és később nehezebben tud megbírkózni a szervezet a betegséggel, még antibiotikum segítségével is. Tudom, hogy időt és pénzt spórolnak meg azzal az állami orvosi rendelők, hogy ahelyett, hogy mindenkit elküldenének szűrésre, vizelet mintára, helyette felírnak egy gyógyszert azon az alapon, hogy hátha beválik. Ez viszont teljesen szembe megy azzal, amire felesküdtek.

2023. jan. 28. 09:06
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ha valaki kételkedne itt egy forrás: [link]
2023. jan. 28. 09:08
 2/17 anonim ***** válasza:
Immunis akkor lesz, ha nem szedik végig az antibiotikumot és kialakul egy új törzs. Ha kialakul. Mert még ez sem biztos. Ha te valakitől immunis bacikat kapsz el, olyankor nem hat a gyógyszer, ilyenkor másfajtát szoktak felírni. Az eléggé ritka eset, hogy valakinél pont egyik antibiotikum se hasson, mert a gyártók lekövetik a mutációkat.
2023. jan. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

Alapvetően azért irjak fel nyakra-főre, mert el szeretnék kerülni a bakterialis felulfertozodest.


Illetve a beteg örül annak, hogy jaj de jó kapott valamit. Az már más kérdés, hogy használ-e vagy sem, de a tudat, hogy kapott valamit már jó.


Egyébként azért már akad olyan orvos, aki megvarja a tenyésztés eredményét és attól függően dönt erről.

Csak hát ha kórházban van az ember és tervszerűen pár napot tölt bent, akkor nincs idő kívárni a tenyésztést. Receptek nélkül meg nem igazán engedik el az embert.

2023. jan. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

2


Azért annyira nem ritka eset


[link]


De én ezt nem az orvosokra fognám, hanem az egészségügy helyzetére Magyarországon. Sem idő, sem pénz, sem ember nem áll rendelkezésre bizonyos diagnosztikai vizsgálatokra. Sőt, itthon már az is csoda ha eljutsz a háziorvosig és nem ráz le már telefonon.


Mikor Ausztriában dolgoztam és háziorvoshoz kellett mennem, ott elmondtam hogy X napja köhögök, fáj a torkom, folyik az orrom, stb., úgy kezdték hogy vérvétel. De nem beutaló, hanem ott a rendelőben, azonnali eredménnyel. Levették a vért, berakták egy gépbe (gondolom elemző, ehhez nem értek) kiküldtek 15 percre, és utána visszahívtak és annak alapján ment a további gyógyszerelés.


Erre nyilván volt a háziorvos mellett még 3 asszisztens, tehát volt személyzet, volt ezekhez eszköz, és ezeket pedig nyilván pénzből oldják meg. Ez természetesen egy abszolút állami rendelő volt.


Nem akarom idehozni a politikát, de ilyenkor kellene hogy észrevegyék az emberek, hogy ezeken lehetett volna segíteni stadionok helyett, meg abból a pénzből amiből tele volt évekig plakátolva az ország, hogy Brüsszel egy sz.r, vagy a propaganda konzultáció, amire szintén milliárdok mennek el.


Tehát Magyarországon az orvosnak sem ideje, sem kapacitása nincs erre, de még egyszer, ez nem az orvos hibája, hanem az államé, vagy ha úgy tetszik az embereké.


Ha 1 hét után sem javul az állapotod akkor fel fogja írni az antibiotikumot, mert a bakteriális fertőzést viszont ildomos időben elkapni a súlyos szövődmények elkerülése végett. Mondhatjuk úgy is, hogy biztosra megy.


Ha ő most beutalna téged vérvételre, meg mire bejutsz, meg mire visszaérsz és esetleg egy bakteriális fertőzésed van ami azért tud szépen terjedni, akkor simán lehet egy kórház a vége.

2023. jan. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4


Köszi, hogy elmagyaráztad!

Teljesen egyet értek veled. Bár úgy hangzott, én sem gondolom úgy, hogy ez az orvosok, hanem leginkább a magyar egészségügy hibája az így kialakult rendszer

2023. jan. 28. 10:17
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem írják fel nyakra-főre. A tenyésztés sokáig tart, mire meglenne az eredmény, a beteg elpatkol vagy összeszed egy életre szóló cifra szövődményt. Aztán meg mehetne azon a sírás, hogy egy időben adott olcsó antibiotikummal elkerülhető lett volna az egész és igazából az orvos ezt fel tudta volna mérni, csak hát a protokoll...

A rezisztencia ellen pl. lehetne tenni, hogy az emberek náthásan, betegen ne menjenek dolgozni/közösségbe. Szerintem nem az a megoldás, ha a beteget megfosztják attól, hogy legálisan és biztonságosan vehessen antibiotikumot a betegségére.

2023. jan. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%

Ez többrétű dolog, én sem szeretem, de már nyakig benne vagyunk a rezisztenciában - MRSA, Enterococcusok stb.

2050-re a vezető halálok a rezisztens baktériumok okozta fertőzés lesz (tanulmányok állítják)


Na már most. Nem TE leszel rezisztens, hanem a bacik, pláne akkor, ha az ember nem szedi végig.


Az indok:


- elmész orvoshoz, mit vársz? Diagnózist, de legfőképpen kezelést, gyógyszert, hogy a tüneteid enyhüljenek és mihamarabb meggyógyulj.

Maradjunk a megfázásnál.


Van tüneti, meg oki kezelés. A tüneti a panaszokat enyhíti: láz és fájdalomcsillapítók, szopogatótabletták, orrsprék, orrcseppeket, inhaláló szerek, toroköblögetők stb. Ettől nem feltétlenül fogsz meggyógyulni, de segít, hogy jobban érezd magad.


Oki kezelés, pedig a betegséget kiváltó okokat szünteti meg, ami lehet:

- immunszupresszió (alacsonyabb hőmérséklet = nem vettél fel sálat, stressz, legyengült állapot)

- fertőzés (összenyalt 3 taknyos gyerek az oviban, bkk-n utaztál stb)


Az immunrendszert vitaminokkal és pihenéssel lehet támogatni. A fertőzést pedig gyógyszerekkel lehet visszaszorítani.


Vírusok ellen antivirális szerek vannak, ezek kevéssé specifikusak és hatékonyak, többek között pedig a mi sejtjeinkre is ártalmasak lehetnek (DNS).


Az antibiotikumok specifikusabbak a bakteriális szervezetekre, így a saját sejtjeinket nem, de a beleinkben élő szimbióták károsíthatják.


A dolog szépsége, hogy nincs csak ilyen vagy olyan fertőzés, általában a vírusok az elsők, de nagyon sokszor megjelennek a bacik is egy legyengült szervezetben.


Ha megjön a beteg, mondhatják azt, hogy tessék hazamenni teát inni, majd 1-2 hét múlva jelentkezünk, hogy mi a tenyésztés eredménye és akkor elkezdjük a gyógyszeres kezelést.


1-2 hét alatt egyrészt tökre megváltozhat a fertőzést kiváltó kórokozók minősége, másrészt sokkalta rosszabb állapotba is kerülhetsz a felülfertőződés miatt.

Ha AB-rezisztenciát is néznek, az még +1-2 hetet jelent.


Gyakorlati szempontból kell az AB.

2023. jan. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es IGY VAN! Azert van egy kis gond az orvosokkal is! Megvan a szep fizetes, de az elijegyzesi rebdszer megranitotta oket, hogy nem kell megszakadni a munkaban. Aminek en nagyon orulok: ferjemrol van szo. Egy nap: 10-12 beteget jegyeznek elo. Ebbol altalaban 7 jelenik meg. A varoban senki nincs. Covid elott, idopont nelkul tele volt. Este 10-re kerult haza. Szoval van itt gond a rendszet idiota, az orvos a csalad elvezi / mi is/ a beteg elpatkol vagy meggyogyul mire bekerul a rendelesre. AB azert irnak fel, hogy a beteg megnyugidjon, s legyen gyors eredmeny. Mindent leirtak mar: tenyesztes hosszu ido, stb. Ha valaki kerdezi: reumatologus a ferjem.
2023. jan. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Senior Séf ***** válasza:

"Megnyugtatlak", kérdező, hogy az immunitás kialakulása messze nem akkora probléma, mint a bélflóra felborítása, Az antibiotikum a patogén baktériumok ellen lett kitalálva. Csakhogy válogatni nem tud, visz mindent, mint a piros hetes. A beleinkben tevékenykedő hasznos bacikat is, amelyek megemésztik nekünk a táplálékot, cukrokat, vitaminokat, enzimeket, hormonokat, neurotranszmittereket "szolgáltatnak" nekünk. Ha kipusztul néhány faj, beláthatatlan következményekkel jár.

Mindazonáltal kár lenne az orvosokra ráhúzni a vizes lepedőt. Sokan azért írják fel, mert a beteg ezt "igényli". Persze nem fejezi ki ezt a kívánságát, de eredményt akar, nem pedig "tökölődést". Azért megy az orvoshoz, hogy az meggyógyítsa, de AZONNAL+

2023. jan. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy egy országban élünk-e, de nekem inkább az ellenkező fajta orvosok jutnak. Az elmúlt 20 évben többször kellett magamnak kikezelnem mindenféle gennyes arcüreg-és légcsőgyulladásokat, mert azt hitték a gégészek, hogy nem bakteriális eredetűek. Szerencsére egy-két hónap alatt elmúltak, de recept nélküli szerekkel kezeltem. Eleve nem vagyok az a nagy antibiotikum-párti, kisebb gyulladások, ha elmúlnak két-három hét alatt, nem is kerülnek orvos elé. Viszont akiket én fogtam ki, azok allergiának akarták nézni, miután négy hetes kínlódás vagy több hónapos vissza-visszatérő gennyedések kapcsán felkerestem őket. Végül, ha mégis adtak valami antibiotikumot, utána pár héten belül megszűnt a gyulladás.

Kevés az az orvos, aki jól ismeri fel, mikor kell ilyen gyógyszer és mikor nem. Vagy apróságokra felírják, amivel kiirtják a beteg bélflóráját, terhelik a szervezetét feleslegesen, vagy indokolt esetben nem adnak, ami rossz esetben akár életveszélyes állapothoz vezethet, vagy csak a beteg tovább kénytelen a fertőzéssel kínlódni.

nov. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!