Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért osztogatját az orvosok...

Miért osztogatját az orvosok ilyen könnyen az antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Ez inkább csak egy költői kérdés, hogy kifejezzem vele a dühömet ezzel kapcsolatban, nagyjából tudom a választ. Évekkel ezelőtt volt egy komolyabb betegségem amiről nem tudta megállapítani az orvos, hogy mi az: vírusos vagy bakteriális eredetű, de felírta rá az antibiotikumot, később kiderült, hogy vírusos betegség volt. Ezzel nem lenne akkora probléma ha csak arról lenne szó, hogy hiába fizettem ki a pénzt az antibiotikumra, de emellett tudom, hogy ha úgy szed valaki antibiotikumot, hogy nincs rá szükség, vagy gyakran szed, annak az a következménye, hogy "immunissá" válik rá, és később nehezebben tud megbírkózni a szervezet a betegséggel, még antibiotikum segítségével is. Tudom, hogy időt és pénzt spórolnak meg azzal az állami orvosi rendelők, hogy ahelyett, hogy mindenkit elküldenének szűrésre, vizelet mintára, helyette felírnak egy gyógyszert azon az alapon, hogy hátha beválik. Ez viszont teljesen szembe megy azzal, amire felesküdtek.

2023. jan. 28. 09:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

""Megnyugtatlak", kérdező, hogy az immunitás kialakulása messze nem akkora probléma, mint a bélflóra felborítása."


Ezzel vitatkoznék. Habár a mikrobiom gondozása legalább olyan (ha nem fontosabb) mint a saját testünkké, erre megvannak az eszközeink (étrend, pro- és prebiotikumok), viszont ha kapsz egy MRSA, MRSP, vagy más multirezisztens fertőzést, akkor gyakorlatilag tehetetlenek vagyunk és nem sok minden marad a feszületszorongatáson kívül.

Ráadásul ezek a törzsek fertőznek, tehát nem csak a betegnek baj, hanem a környezetének, a kórháznak, másszóval mindenki másnak.


Ez az antibiotikum-baktérium harc olyan, mint amikor elég figyelmetlen vagy ahhoz, hogy egy rossz fegyverlendítéssel, átadd azt az ellenségednek.

2023. nov. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
11-es: A bélflóra rendben tartása valóban azért fontos, mert nagy szerepe van az immunitásban, de még a lelki egészségre is van hatása. Ezért fontos, hogy antibiotikumokat csak indokolt esetben szedjünk, lehetőleg kerüljük el őket, ha nem szükségesek. Amúgy akkor is jól jön a jó bélflóra, ha multirezisztens fertőzés áll fenn, mert akkor az erős immunrendszer a kulcsa a gyógyulásnak.
2023. nov. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
75%
Ha már diagnosztizált multirezisztens fertőzésed van, ott már a mikrobiom elbukott.
2023. nov. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13-as: Nem biztos. Ugyanis bárki, bármikor, bármivel fertőződhet. Pl. elfertőződik egy sebe, vagy hasonló. Sok esetet nem is diagnosztizálnak, mert nem okoz olyan súlyos tüneteket, hogy komolyabb kezelés lesz belőle, vagy nem tenyésztenek kórokozókat, ha viszonylag gyorsan gyógyul a beteg. 30-40 éve még sok mindent tenyésztettek a magyar egészségügyben, ma gondolom, nincs rá pénz és én se tudom, mikkel fertőződhettem, mert próba-szerencse alapon adnak valami gyógyszert, aztán vagy meggyógyul, vagy nem.

Multirezisztens kórokozókat amúgy sok ember hordozhat a tudtán kívül is, vígan elvan velük sok ideig. Az emberek nagy része hordoz pl. Staphylococcusokat az orrában, garatjában, ha nem tesztelik, nem is tudja.

A jó bélflóra segíthet legyőzni, kordában tartani a fertőzéseket, akármiről (vírusról, baktériumról, gombáról) van szó.

2023. nov. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az előző kommenthez. folytatás:

[link]

2023. nov. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
14-es igazad van, én fogalmaztam pontatlanul. Azt szerettem volna kifejezni, hogy ha már MR bakteráliás fertőzésed - tünetekkel, pl. egy pyothorax, ott már nem érdemes a mikrobiomot előtérbe helyezni. Az az elsődleges védelmi vonalunk, hogyha már tünetekkel fordulunk az orvoshoz, akkor az a vonal már elesett.
2023. nov. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerencsére úgy tűnik, vannak ígéretes kutatások:

[link]

[link]

Addig is mossunk gyakran kezet, ne menjünk felesleges műtétekre (plasztikai műtétek nagy része erősen meggondolandó), tömegben használjunk maszkot (nagyon jó, én le se szoktam róla, nem is lettem covidos, de évek óta megfázásom se volt, amióta hordom), oltassuk be magunkat sokféle kórokozó ellen.

2023. nov. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!