Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mik a kilátàsok? Májcirrózis

Mókuspogácsa kérdése:

Mik a kilátàsok? Májcirrózis

Figyelt kérdés
Családtagom májcirrózisban szenved, egy éve, folyamatosan romlik az állapota. Tegnap még együtt néztünk tv-t, reagált, érdekelte. Ma már eltéved a lakásban, használati tárgyakat akar enni (lábasfedő, cigis doboz), félrebeszél.. tudom, innen már nincs visszaút, de meddig lesz ez így?

2023. jan. 28. 21:03
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Egy éve, az első tünetek megjelenése óta nem iszik! Már túl vagyunk 3 demens epizódon, de visszatért! Ha valaki szeretne beszélgetni erről vivi910829@freemail.hu
2023. márc. 11. 22:51
 12/22 A kérdező kommentje:
7es nem iszik a diagnózis óta, egy éve
2023. márc. 11. 23:02
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, és kitartás aki hasonló dolgon megy keresztül. Ahány ember, annyi történet. Ez a legkiszámíthatatlanabb betegség ezek szerint. Amikor írtam a posztot, már a véget éreztem, azóta történt javulás, kitisztult, majd vissza is esett a zavart állapotba.
2023. márc. 12. 20:08
 14/22 nz2 ***** válasza:
2017 ben feltelt a hasam vízzel.A kórházban az uh.n rögtön jelezték,dekompenzált májcirrózis.Ne igyon alkoholt,akkor talán még van 3 éve.Azóta nem iszok,szedem a gyógyszereket,és a mai napig itt vygyok.Nem vizesedem,nincs agyi tünetem stb.El vagyok.
2023. máj. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
9es az én párom február 8án meghalt ebben a betegségben..ascitese volt, 2017ben megnőtt a hasa,akkor megcsapolták, nem ivott egy korty alkoholt sem utána,de miv dekompenzált májcirrózisa lett, tavaly áprilisban vérzéses panaszok léptek fel nála . onnantól fogva kórházba be kórházból ki ..szedte a Legalont is .. orvosok megmondták ha nem elvézrzik akkor egy fertőzés fogja elhinni..így is történt..ebből nem lehet felépülni ..
febr. 22. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
14es bocsi hogy ennyire nyers leszek, viszont az a helyzet, hogy ez egy átmeneti állapot, páromnál is évekig használt a kétfajta vízhajtó.. Furosemid és Verospiron amit szedett, egy idő múlva ahogy a betegség rosszabb lesz, gyorsabban fog a hasvíz visszajönni, neki is ödémásak voltak a lábai, végül már hetente kellett volna csapolni.. varix vérzései voltak, végül egy spontán bakteriális peritonitis vitte el..
febr. 22. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
10es egy ideig működik is..de ez a betegség romló tendenciát mutat ha már májcirrózis van. Jönnek majd a szövődmények akkor is ha nem iszik alkoholt már..én végigcsináltam ezt a párommal..tudom milyen a betegség lefolyása.
febr. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
Anyósomnál májcirrózist állapítottak meg a hèten. Masszív alkesz sajnos! Hiàba kérleltük éveken át,semmi nem hatotta meg. Most nagyon ramaty àllapotban van. Cirrózis,hasüregben folyadék,le van fogyva,gyönge,a szemei nem sárgàk hanem inkább barnák már. Holnap lesz gyomortükrözése. Szerintetek mennyi az esélye,hogy még pár évet élni fog? Tudom,teljes alkohol tilalom!
ápr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Egy korábbi válaszadó vagyok. Rokonom került 13 évvel ezelőtt hasonló állapotba. 100%-os absztinencia betartása mellett pár hónap alatt felépült és azóta is él és virul, mások pedig belehalnak annak ellenére is, hogy leteszik az alkoholt. Anyósod leleteiből sokminden ki fog derülni majd, jelenleg az a legfontosabb, hogy egy kortyot se igyon és menjen be a kórházba (az alkohol hirtelen megvonását jobb, ha orvosi felügyelet mellett csinálja, mert amúgy abba is bele lehet halni). Jobbulást.
ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Köszönöm a válaszod! Hát meglàtjuk mi lesz! Péntek óta otthon van,nem iszik,de nagyon gyenge. A tükrözés nyelőcső visszértágulatokat mutatott,meg mindenféle rosszat. A hasa olyan mintha megint nőne,szerintem termelődik vissza a hasűri folyadék.
ápr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!