Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Proktológus által megállapítot...

Proktológus által megállapított végbél repedésem van.. kaptam kenőcsöt, de rettentően fáj a napi széklet tőle kb a víz lever. Valakinek ülőfürdő vagy bármi ami segíti a gyógyulást, felépülést? Ez egy borzalmas állapot, többször sírtam mosdóban.

Figyelt kérdés

2023. jan. 29. 15:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Pl. útifűmaghéj kapszula segíthet puhábbá tenni a széklet állagát (arra vigyázz közben, hogy sokat kell inni mellé). Ettől függetlenül is visszamehetsz az orvoshoz, és kérhetsz tőle tanácsot.
2023. jan. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm.

Annak van napi mennyiség aminél többet nem ajánlott fogyasztani?

Lassan már ott tartok, hogy nem eszek hogy ne kelljen mosdóba menni, csak iszom, de így is fájdalmas.

Kamilla főzetes ülőfürdőt ilyenkor lehet?

Mert mosdó után mindig meleg zuhanyt veszek, az sokat segít. De előtte valami a is lazítás vagy valami nem lehetséges esetleg?

2023. jan. 29. 16:03
 3/20 A kérdező kommentje:

* de mosdó használat előtt valami praktika, ami segíti az anus ellazulását, hogy kevésbé legyen fájdalmas, esetleg lehetséges?

(Elnézést előbb telefon javított)

2023. jan. 29. 16:04
 4/20 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem fogsz jobb tanácsot kapni, ez ilyen lesz még egy darabig, sajnos az a rész nehezen tud regenerálódni, mivel minden nap úgymond "használatban" van, a székleten lehet egy kicsit lazítani étkezéssel, vagy mielőtt wc-zned kell és meg tudod oldani, közvetlen előtte kend be valamilyen kenőccsel a végbélnyílást, akkor nem lesz annyira rossz.
2023. jan. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Neked is volt ilyen problémád?

Doloproct nevű krémet írt fel orvos, de napi 2x használható. Többször nem merem, mert vényre felírt végbélkrém.

Megpróbálom előtte bekenni, hátha de mikor akció van a víz is lever, olyan fájdalom.

Szültem már, de esküszöm ez jobban fáj..

2023. jan. 29. 16:11
 6/20 Ypszilon1980 ***** válasza:
Volt nekem is ilyen, de nem volt nagyon vészes nálam, én sima testápoló krémmel, vagy natúr krémmel kentem és akkor nem volt ilyen gondom, wc-zés után úgyis letörlöd szinte rögtön.
2023. jan. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

#2 A napi ajánlott mennyiségre eltérő adatokat találni (nem tudom, hogy ez azzal van-e összefüggésben, hogy az egyes készítményeknek esetleg más a rosttartalma, vagy valóban nincs hivatalos álláspont, hogy mennyit kellene szedni). Pl. a DM-ben kapható 700 mg-os kapszula, abból hivatalosan napi 2x1-et ajánlanak: [link] Én külföldön élek, és egy itt kapható útifűmaghéj készítményt használok, ami 750 mg-os, és napi 4 darabot ajánlanak belőle.

Útifűmaghéj külön is kapható amúgy, nem kapszulázva, azt pl. joghurtba keverve lehet enni (vízben is feloldhatod, csak azzal néhány embernek problémája van, mert úgy egy kicsit "taknyos" állaga lesz). Itt írnak a felhasználásáról: [link]

Idézem: "Bár nincs általános konszenzus az optimális adagolással kapcsolatban, a kedvező hatások többsége 3,5-5g (250-500 ml vízzel keverve) naponta egy-két alkalommal történik étkezés előtt. Azt tanácsoljuk, hogy ha nagyobb mennyiségű útifüvet fogyasztasz, a víz mennyiségét is növeld. Valamint az útifűmaghéj víz nélkül történő fogyasztása nem ajánlott, mivel a szájban nyálelszíváshoz és későbbi fulladáshoz vezethet!" Látható, hogy itt más dózisról beszélnek, mint a kapszula tájékoztatóján.

Két dologra oda kell figyelni: 1. a bevétel előtt és után egy órával ne vegyél be gyógyszert, mert romolhat a felszívódása, 2. SOKAT kell inni (a rost duzzadni akar, és ha nincs ehhez elég víz, akkor kemény massza lesz belőle, ez pedig problémát okozhat).

Nekem egyszer kijött egy csúnya aranyerem, és rettenetesen fájt a székletürítés, akkor kezdtem valami megoldás után kutatni. Ez a rost nagyon bejött (megfelelő folyadékbevitel mellett), és azóta is naponta használom.

2023. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Az utifűmaghéjat én is javaslom, egész jó, de csak nagyon sok folyadékkal. Ha van mellette sok folyadék, akkor olyan állagút fogsz kinyomni, mint valami síkosító, azáltal könnyebben tud minden távozni, mert keni a kijáratot.


Az hogy keveset eszel a legrosszabb ötlet, mert a kevés kajából kevés széklet lesz, emiatt soká akar kijönni, ami magával hozza azt hogy bekeményedik, és küszködés lesz megszülni. Szóval egyél normálisan minden nap, sok folyadékkal, és utifűmaghéjjal + még több folyadékkal hogy puha maradjon, és "frissen" kijöjjön.


Wczés előtt jó ötlet jó meleg zuhannyal átmelegíteni a sejhajod, vagy megfürdeni egy kád jó meleg vízben. Ez ellazítja azokat az izmokat is. Persze erre nem mindig van lehetőség.


Wc-zés után szintén jó meleg zuhany, és bekenni a krémmel amit kaptál.


Utifűmaghéjat fillérekért lehet venni zacskós kiszerelésben általában herbáriában, bioboltban. Napi 1-2 kiskanállal elég belőle. Ha vízbe bekevered, és hamar megiszod, akkor nem olyan gusztustalan még, mint pár perc múlva. Ez megdagad az eredeti méretének a sokszorosára folyadék hatására, és síkos taknyos állaga segít a "szülésben".


Lassan fog gyógyulni, mert most minden nap a fájdalom hatására automatikusan már eleve görcsösen indulsz neki, mert az agyad védekezik a fájdalom ellen. De emiatt szűkebb vagy, és mégjobban fáj, ez egy ilyen önmagát felerősítő folyamat egészen addig amíg meg nem gyógyul hetek alatt. Jó ha tudod kontrollálni az ellazítást az izmokon, de ez gyakorlást igényel. Ezért marha fontos hogy a lehető legpuhábbra és legsíkosabbra puhítsd a székleted. A hashajtó nem jó ötlet mielőtt eszedbe jutna, mert ugyan hígabb lesz tőle, de sokkal jobban irritálja a kijáratot kémiailag.


Tudom milyen fájdalmas, kb mintha üvegszilánkokat tojnál.

Jobbulást, rendbe fogsz hamarosan jönni ha betartod ezeket. :)

2023. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nitroglicerines kúpot szoktak felírni erre a proktológusok. Ez nem ugyanaz, mint a glicerines kúp!
2023. jan. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ, ment is a zöld! :)

Próbálom a folyadék bevitelt növelni, sok rostosat enni, szerencsére alapból is elég jó az anyagcsere.

Egyébként ma már picivel talán jobb a helyzet, köszönöm a tippeket!

Remélem ti már jobban vagytok és csak egy rossz emlék ez az egész.

2023. jan. 30. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!