Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxosok tanácsát kérem...

Refluxosok tanácsát kérem hogy Mivel tudom enyhíteni a panaszaimat?

Figyelt kérdés

Napok óta érzem a savanyú szájízt a SZÁMBAN. Reggelente garatig lefolyik a váladék. Néha elkap a hányinger de utána éhes leszek és lesz is étvágyam igaz nem tudok sokat enni (már pszichésen sem) de eddig enyhébb panaszokkal elvoltam. Jelenleg égő torokkal kelek a savanyú szájíz szűnni nem akaró, érzem a folyamata visszaáramlásta torkomban emiatt van egy enyhe hányingerem is néha köhögök és pluszban amit elfelejtettem, hogy puffadok enyhén és szelesség jellemzi a napjaimat. A mai nap a reggeli órák után sikerült innom egy kávét amit tudom elrontotam de teljesen kiment a fejemből a munkahelyen, hogy én most nem tudok a többiekkel kávézni

Kérlek segítsetek nekem, hogy hogyan tudom enyhíteni mert amit én ismerek természetesen gyógymód nem használ sajnos. Köszönöm a segítségeteket



2023. jan. 30. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyomorsav-kozombositot szedjel be (pl. Rennie, lehetoleg kettesevel), a alvohelyzet megvaltoztatasa pl. egy magasabb parnaval is segit, meg nehezen emesztheto etelek elhagyasa legalabb ideiglenesen.


Ja, es holnap haziorvos, az majd vagy felir valami gyomorsav-csokkentot (pantoprazol-tartalmut) vagy elkuld gasztroenterologiara.

2023. jan. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lefekvés előtti 3 órában már nem szabad enni és általában is keveset szabad enni.
2023. jan. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad magad soha teleenni!! Ez alap! Normál, inkább kisebb adagok. És olyan ételek amiket refluxra javasolnak.
2023. jan. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Rennie.
2023. jan. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindnekinek a segítséget :)
2023. jan. 31. 09:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Kalóriaszámlálással.
2023. febr. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!