Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megfázás? Valóban a hidegtől...

Megfázás? Valóban a hidegtől van? Vagy csak tévhit?

Figyelt kérdés
Tudomásom szerint egyedül a hideg nem elég ahoz, hogy megfázzunk, vagy esetleg tüdőgyulladást kapjunk. A hidegben könnyebben terjednek az ezt okozó vírusok és aktívabbak, de csak ennyi. Ha sokáig vagyok kitéve a hidegnek akkor a hipotermián kívül más nem fenyeget, vagy rosszul tudom? A megfázás emberről emberre terjed, de ha úgy megyek hidegbe, hogy alapból egészséges vagyok és nem találkozom közben/utána emberekkel akkor nem fenyeget a megfázás veszélye? "Öltözz melegen, mert megfázol" talán nem is függ össze a kettő?

2023. febr. 6. 00:17
 1/2 anonim ***** válasza:
63%

Most olvastam egy cikket nem rég erről, hogy a tudósoknak végre sikerült kikísérletezniük, hogy mi a köze a hidegnek a megfázáshoz. És kiderült, hogy az, hogy az orr nyálkahártyájában lévő védekező sejtek is meghalnak a hidegben (ők azt mondták, hogy 5 celsius különbség=50% elhalás), és ezért ha felkerül valami, akkor nem tudják kivédeni. Amit nem tudok, hogy ezt lekövetve mi a válasz a kérdésedre... Vajon össze tudsz-e szedni vírusokat mondjuk otthon vagy munkában aztán egy nap múlva kimenni a hidegbe, ami kinyírja a védekező rendszered egy részét és akkor uccu neki? Nem tudom ezt már.


[link]

Itt az eredeti tanulmány, ehhez linkeltek a cikkben.

2023. febr. 6. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez elég egyszerü, nincs sok köze a hideghez. Bármiért legyengül az immunrendszer, és hidegben tartózkodsz, energiát kell termelni a testednek, viszont a legyengült immunrendszer nem győzi ezért leszel ugymond megfázva. Ha jobban beteg vagy ráz a hideg, mert a tested gőzerővel dolgozik, és a hőtermelés háttérbe szorúl, a takaró alatt még elvagy, de van ha kiszálsz az ágyból a fogad is vacog, és nem feltétlen kell lázasnak se lenni. Lényegében a hidegben a legyengült szervezet, még gyengéb lesz.
2023. febr. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!