Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » "Egészségesként" 30 evesen...

"Egészségesként" 30 evesen magasvérnyomás ellen mit lehet tenni? Csak gyógyszer? 169/90

Figyelt kérdés
30 éves férfi vagyok. Egészséges családi környezetben nőttem fel, nem dohányozok, nem alkoholizakok maximum ritkán barátokkal,70 kg vagyok 184 cm. Hónapok óta fáj a fejem, váltakozó intenzitással, ráfogtam a téli időjarasra a frontokra. Ma nagyon fájt és átsétáltam a közeli gyógyszertárba ahol megmérték es ez az eredmény jött ki ami lesokkolt. Külföldön élek egyedül,az előző munkahelyem nagyon stresszes volt ahol 3 évet dolgoztam. Családomban soha senki nem szenvedett ilyen problémával... Holnap keresek egy haziorvost és elmegyek. Gondolom ez már az a határ ami csak gyógyszeres kezelés mellett csökkenthető. Soha életemben nem akartam ilyeneket szedni... Most nagyon elvagyok keseredve,hogy én aki odafigyelt mindig mindenre, etkezesre mozgásra pont nálam történik ez. Párnapja töltöttem be a harmincat, erre ezt kaptam ajándéknak. 😅

2023. febr. 6. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindig ilyen magas? Vagy ez csak egy-egy kiugró érték?

Ha mindig, akkor gyógyszer kell.

De először gondolom, lesz 24 órás megfigyelés.

2023. febr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek.Nincs vérnyomásmérőm,és sajnos soha nem is nézegettem mert tényleg nem volt gond.
2023. febr. 6. 13:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mérd többször a vérnyomásodat, mert egy mérés alapján nem hiszem, hogy sokmindent tudnának ajánlani. Tényleg lehet hogy ez csak egyszeri eset volt, a megfelelő diagnózishoz (vagy akár ahhoz, hogy elküldjenenek kardiológiara) jó lenne, ha lenne több eredményed.
2023. febr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez hogy derült ki? Orvosnál?
2023. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Úgy derült ki,hogy tegnap voltam úszni és majd le robbant a fejem,aztán ma mikor felkeltem egész délelőtt is, családtagok tanácsára elmentem megméretni és így jött ez az eredmény. A fejfájás már nem tegnapi és mai keletű. Csak nem foglalkoztam vele.
2023. febr. 6. 14:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki kellene vizsgáltatni rendesen. Családban van erre hajlam? Életmódodban lehet oka (étrend, mozgás, alvás)? Stresszel nem vagy terhelve? Mikor jöttél el az előző munkahelyedről? Valószínűleg ezekre rá fognak kérdezni a kivizsgálásnál, nem kell itt válaszolni, elég, ha végiggondolod, összeírod, és ezzel az információval mész a dokihoz.

Egyébként egy egyszerű otthoni vérnyomásmérőt szerezz be, hasznos, ha van, de egy okoskarkötő/okosóra is hasznos, amin van ilyen funkció.

2023. febr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Most elég finom kis front volt, sokan tapasztaltak hasonlót. Vegyél vérnyomásmérőt.
2023. febr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ez a meglepő, hogy a családban sem szülők, sem nagyszülők körében nem volt olyan személy aki ilyen problémával küszködött volna.

Nekem sem volt soha semmi egészségügyi probléma. Ami volt az mind lelki és pszichés teherből keletkezett.Közeli családtag elvesztés,szülői ház eladás,ahogy említettem fentebb,a stresszes munkakörnyezet,psziches nyomásbol az elmúlt 3-4 évre rengeteg jutott ami korábban soha nem volt, és mintha kicsit azt érezném, hogy ez a külföldi kiküldetés és állandó magány sem tesz jót nekem. Lehet egy pszichológushoz sem ártana elmennem bár nem tudom a sok lelki, mentális nyomás tud e ekkora gondot okozni a szervezetben.

2023. febr. 6. 18:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Tud, és a pszichológus ötleted nem is lenne hülyeség. De azért a szervi részt is vizsgáltasd ki, hogy az kiderüljön, és ha ott nincs baj, akkor azt már ki lehet zárni és koncentrálni másra.

Esetleg nézz szét az alábbi oldalon, van pszichológuskereső is, problémák szerint, természetesen nem az ország összes szakemberét tartalmazza, de kiindulásnak jó: [link]

2023. febr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A haziorvosom mai nap megvizsgált és szeretné a betegség okát feledni.

Holnapi nap kezdeni fogok egy egész napos vizelet gyűjtéssel egy tartályba,bár a munkahelyen kicsit érdekes lesz ezt megoldani 😅 aztán csütörtök reggel vérvétel, majd EKG és terheléses vizsgálat is. Aztán ezt követően 24 órás vérnyomás megfigyelés. Ha az eredmények megvannak akkor jön az elemzés. Kíváncsi vagyok.

De az orvosom is azt mondta annyi pszichés nyomás összegyűlt bennem és évekig így éltem, hogy ez lett az eredménye illetve a magányos életnek is távol a családtól barátoktól.

2023. febr. 7. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!