Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális ez? (Nem szedek...

Normális ez? (Nem szedek gyógyszert, és drogot sem szedtem soha)

Figyelt kérdés

Ma délután hirtelen nagyon fáradt lettem, kicsit lepihentem. De nagyon fura dolgokat láttam.

Először egy alpesi házat, nagyon díszes volt a homlokzatán apró tehenek egy koszorúban forogtak és héliumos hangon énekeltek gyerekdalokat. Amikor abbahagyták, levágták egymást késekkel, közben kacagtak azon a vékony hangon. Aztán egy nagy húsüzemet láttam, ahol öreg és kövér, izzadt nők, akik csövekre voltak kötve zabálták a nyers húst, ahogy a disznók. Vedeltek hozzá valami cukros szőlőlét sörösüvegből, aztán az egyik beleköpött az üvegbe, amitől kiszakadt az alja. Mögötte a világűr volt. Tele csillagokkal és kozmikus köddel, aztán jött egy embert akinek a végtagjai helyén hangyalábak voltak. Volt egy gereblye is nála, azzal felszakította az univerzumot és mint egy plakátot lelépte a képet, mögötte egy színház volt. A színpadon 3 szék volt, amin babaruhás lányok ültek, de a fejük helyén retro műanyag lószobor fej volt. Pörgött mint egy ventilátor. aztán bejött egy alpesi pásztor a kürtjével, megfújta, és kis gyilkos kerti törpék ugráltak ki. Ekkor hirtelen elkezdett ugatni a szomszéd kutyája és kizökkentem ebből az állapotból, de tudom, hogy nem aludtam, ez nem álom volt.


2022. aug. 14. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Az agy már rem fazisban volt pedig. Akkor dobalgat minden fele képeket ossze vissza.
2022. aug. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nem tartott ez tovább fél percnél. Annyi idő alatt hogy jutottam volna rem fázisba?
2022. aug. 14. 17:55
 3/8 Senior Séf ***** válasza:
42%
1-esnél a tuti válasz.
2022. aug. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálam is van ilyen, nem tudom miért van, de én sem vagyok REM-fázisban, akár nappal, ha elbambulok kicsit akkor is van ilyenem.
2022. aug. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 te is hallassz hangokat is ilyenkor? Mert én igen. Olyan, mintha tényleg hallanám.
2022. aug. 14. 18:28
 6/8 anonim ***** válasza:

A hang az más.

Az emberi agy még zajból is képes kiszűrni dallamot, mintha a telod csörögne azt hiszed közben kint az autópalya zsivaj.


Ezzel csak annyit mondanék amíg félálomban vagy álomban vagy, egy beszűrődő utcai kukásautó zaja is álmosban megjelenhet akár tehénbőgésként is, és valoban hallod.

Mert valoság a kukásauto, csak az agyad tehenet társít mellé.

2022. aug. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az agy olyanokra képes (ha a zajnál maradunk), hogy meghatározhatatlan bejövő ingerhez is képes megtalálni azt ami már ismer és hozzákapcsolni.


Ez a gondolkodas.

Van egy inger, ami befut az agyba, az pedig megkeresi az azonosításához szukséges addig megtapasztaltatakat.

Pl ahogy citrom látvanyára is összefut a szájban a nyál mikozben bele sem kóstolt.


Ez amugy egy deffekt is egyben ugyanis az agy így hajlamos a kényelemre, minden ingerre ráhúzni egy sablont, azaz az uj azonosságok letrehozása helyett, azaz a tanulás tapasztalás helyett elintéz minket annyival hogy "vó't má'" ismerem

2022. aug. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5, Nálam hang nem volt, csak annyi, hogy kirántódom ebből ijedten és leejtem azt, ami a kezemben volt.
2022. aug. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!