Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Többször mértem 38-40 es...

Többször mértem 38-40 es pulzust, veszélyes ez?

Figyelt kérdés
Főleg evés után, és amikor fáradt vagyok. Nem vagyok sportoló. És érzem is, hogy lassan ver a szívem, dübben nagyokat. Általában 60-70 közt van, vérnyomásom 140/90. 45 éves férfi vagyok.

2023. febr. 9. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Ha kellemtlen érzés is társul hozzá, fordulj orvoshoz, ez nagyon alacsony.
2023. febr. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem is szokott 40-45 között lenni, de általában közvetlen ébredés után. Igaz én 26 éves vagyok és minden nap futok.

Szerintem menj azért el kardiológiára, jó eséllyel semmi gond nincsen, esetleg enyhe szívmegnagyobbodás.

2023. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 arpi1969 ***** válasza:
az a veszélyes ha kis terhelésre is felmegy 100 fölé, egyébként az alacsony pulzus (meg az alacsony vérnyomás) teljesen jó dolog, legalábbis én így gondolom, ne egyél zsíros dolgokat ha védeni akarod a szívedet és kerékpározz minden nap
2023. szept. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!