Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikum után duzzanat és...

Antibiotikum után duzzanat és láz?

Figyelt kérdés
Klion antibiotikumot kellett egy hétig szednem, két napja fejeztem be. Az utolsó szem után nem sokkal éreztem, hogy valami duzzanatféle van a szájüregemben a jobb oldalon, ami szemmel nem látható, de azóta sokkal nehezebben tudok enni és inni. Tegnap hőemelkedésem volt, ma már láz is (38 fok), ami lázcsillapítóval lemegy, de akkor sem túl jó így. Továbbá a szám sarkai be vannak repedezve. Úgy gondolom, hogy ezek nem mellékhatások lehetnek, hanem allergiás reakciók, de vajon mikor múlnak el? Már nagyon elegem van, de remélem, pár napon belül jobb lesz minden. A szájüregben levő duzzanatra addig is mit használhatnék?

2023. febr. 9. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mire kaptad az antibiotikumot? Allergia nem ilyen későn jelentkezne, nem okozna lázat. Inkább a torok, mandula foggyulladás.
2023. febr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fogászati problémára kaptam.
2023. febr. 9. 23:31
 3/8 A kérdező kommentje:

Torkom amúgy nem fáj.

A betegtájékoztatóban van szó duzzanatokról mint mellékhatásról, szóval nem tudom :(

Ha az általad írtak közül valamelyik, akkor hogy fogják kezelni?

2023. febr. 9. 23:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Először is hagyd abba és menj vissza az orvoshoz.
2023. febr. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Már kedden abbahagytam, a problémák rögtön ezután kezdődtek. Korábban már megjártam az Augmentinnel, attól kiütéseket és viszketést kaptam, és mondták, hogy allergiás vagyok a penicillinre. A Klionban nincs penicillin, de akkor lehet, hogy egyik összetevőjére vagyok allergiás?
2023. febr. 10. 07:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Végül is mi lett?
2023. febr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A lázam másfél nap után elmúlt, a duzzanat is megszűnt, már tudok enni rendesen, viszont több napja eléggé köhögök :( ezt már végképp nem tudom, mitől van. Lehetséges, hogy ez is allergiás reakció? Orrfolyás, torokfájás és hasonló tünetek nem voltak és most sincsenek.
2023. febr. 16. 16:38
 8/8 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy a torkom/szájüregem nagyon kiszáradt a múlt héten, de túlzásnak érzem ezt az erős köhögést. Ilyen nekem nem is szokott lenni.
2023. febr. 16. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!