Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koleszterinen 6,2 egészségesen...

Koleszterinen 6,2 egészségesen élö emberként. Mitöl és hogyan lehet levinni?

Figyelt kérdés

Mindig is egészségesen ettem, én voltam a fekete bárány a családban, ök a mai napig zabálnak. Már középiskolás koromban is magamnak sütöttem sovány húsokat, halat, zöldségeket ettem, stb. Mai napig tartom az egészséges életmódot, kb 20 éve nem ettem gyorsétteremben, nem iszom üdítöket, alkoholt sem. Környezetemben én vagyok a nagybetüs egészséges térítö. Csináltattam vérképet nemrég és 6,2 lett a koleszterin. A limit 5,8 a papíron amíg jó. Az orvosom szerint 4 körül kéne lennie és diétázzak. Jó vicc. 176 cm és 72 kg vagyok férfiként. Úgy csinált az orvos, mintha elhízott 36 éves lennék. Futok minden nap, úszom, biciklizem.

Mitöl lehet magas a koleszterin és mit tudok még tenni?


2023. febr. 16. 11:53
 1/1 anonim ***** válasza:
46%

A civilizációs betegségek, metabolikus szindróma egyéb összetevői ellen sokat lehet tenni, így a cukorbetegség, elhízás, magasvérnyomás ellen, de a koleszterinszintre, lipideltérésekre elég kicsi ráhatás van, és ezen az étkezés se segít. Úgy is felfoghatod, hogy az egészséges életmódoddal legalább a többi összetevőt kiiktattad.

A 4-es koleszterin társbetegségek mellett jó célérték, nálad ilyenek elvileg nincsenek, 5.2-vel is kiegyeznék. Mivel tovább javítani az életvitelen nem tudsz, így a gyógyszerek maradnak csak, ezetimib, sztatinok, fibrátok főleg.

2023. febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!