Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Székrekedés ellen mit tegyek?

Székrekedés ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés

Érzem, hogy kell

Ülök a wc-n de nem jön ki

Aranyerem van és mintha "be ragadt volna"

Ittam langyos vizet, ültem kamillás vízben, reparon krémet használtam.

Egyetemista vagyok és sajnos annyira shit az órarendem hogy 12tol 18-ig egyfolytában órám volt nem volt 5 perc szünetem sem :@ (speciális órarendem van sajnos össze vannak csúszva az óráim.

Se mosdóba menni se enni se inni nem tudtam ez idő alatt

Fel liter vízem elfogyott, már nagyon kellett mennem pisilnem de nem akartam óráról kimenni )

Hashajtót nem merek bevenni mert holnap reggel 7-kor már ülnöm kell a buszon de egyszerűen megörülök hogy most itthon vagyok ülök a wc-n értem hogy kéne de egyszerűen mintha be ragadt volna....


2023. febr. 20. 20:43
 1/10 A kérdező kommentje:

Orvosnál voltam aranyér miatt, sportoljak mozogjak

Reggel is órám volt 8tol 10ig, utána 12tol 18ig életem sincs, örültem h haza estem mikor mozogjak...

Közben PCOS miatt 160 g-os diétát kéne tartanom de időm sem volt ma enni.... Kivagyok rendesen

2023. febr. 20. 20:46
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyél szilvát, körtét, sok rostosat. A tejet gyümölcsre is jó kombó, bár az fölül is jön ha érzékenyebb a gyomrod.
2023. febr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez most gusztustalanul fog hangzani, de ha nagyon szar, és eléred, kézzel kipiszkálhatod
2023. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hemorid kenőcsöt használj inkább vagy Proktis M plust. ha meg belső aranyér, akkor Proktist kúpba. Ha időd nincs is enni, pedig nem ártana, mert azért nem jön ki nagyon semmi, mert úgy nincs is mi kijöjjön, legalább rostos gyümölcsöket egyél, nekem bevált.
2023. febr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha ott ülsz a wc-n akkor próbáld masszírozni körkörösen a hasad, ez is segíthet estleg.

- Rostos gyümölcsök, zöldségek, sok folyadék.

- Aszalt szilva, szilva lekvár (ha tejet is iszol rá pláne)

- Senna tea

- kávé (nekem speciel ez használ)

- keserűsós gyógyvíz - Hunyadi János, Mira, Ferenc József

- banán (+ tej)

- glycerin kúp

- Tamarin lekvár

- uborkalé, citromos víz, savanyú káposztalé

stb.

2023. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az egészet valszeg az akozza, hogy ipari hulladékot táplálkozol. Kezdj el értelmes kajákat enni!
2023. febr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Most konkrétan annyit tudsz csinálni, hogy akut megoldásként lecsavarod a kézizuhany fejet (ha van) és langyos vízzel beöntést alkalmazol. Addig tartod benn a vizet, míg bírod, ugyanis a vastagbél falábnak feszülése kiváltja a bél perisztaltikus mozgását is. Hosszabb távon viszont az étrend és a folyadék fogyasztás szigorú rendezése kell. Savanyított káposzta és általában rostdús növényi étrend, viszont pékáru mennyiségének drasztikus csökkentése. Erjesztéssel készült tejtermék: joghurt, kefir, aludttej rendszeres fogyasztása. Naponta 3-5 szem aszalt szilva.
2023. febr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Dulcosoft. Nem hashajtó hanem székletlágyító.
2023. febr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#4 de hogyan egyek, ha nem volt semmi szünetem?

Egyetemen senki nem fog velem foglalkozni, hogy én éhes vagyok...

Ettem délelőtt de aztán 12-től 18-ig végig órám volt, úgy hogy ki sem léptem a teremből

#5 Oké, hogy sok folyadék de sajnos semmi szünetem nem volt, fél liter vizet ittam attól is baromire kellett pisilnem, de sajnos nem dedó hogy én kijárkáljak óráról pisilni/enni ... pedig szívesen mentem volna

#6 és te azt honnan tudod hogy nekem mire van pénzem? Ha olvastad volna diétázom, nem jókedvemből, hanem PCOS miatt, ha nem tudod miaz olvass utána, nem hulladékot eszem, hanem teljes kiörlésű ételeket

#7 Köszi, én ennék/innék szívesen, de hogy igyak meg 3L vizet, ha déltől 18-ig fel sem álltam a teremből sajnos? mert végig órám volt, nyilván majd ki fogok menni de sajnos a tanárok nem szeretik és ma volt a félév 1.órája nem akartam lemaradni a követelményről, sajnos ennyire szar az órarendem, hogy átfedések vannak az órák között és 6 órán keresztül nem lépek ki a teremből órarend szerint :@

#8 köszönöm

2023. febr. 21. 00:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Sör és kefír
2023. febr. 21. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!