Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hallom a saját szívverésem,...

Hallom a saját szívverésem, más már tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már többször tapasztaltam, hogy néha óraketyegésszerűen, tisztán hallom a szívverésem. Érdekes módon csak akkor, ha nyitva a szám, tehát nem a fülemben hallom pl elalvás előtt. Szerintem más is hallaná, ha a közelemben lenne. Ti tapasztaltatok már ilyet? Találtatok rá valami magyarázatot?

Ui.: szívritmuszavarom van



2023. febr. 28. 07:02
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Alapvetően az ember nem hallja, illetve nem érzi a saját szívverését, de van pl. pánikbetegség vagy egyéb pszichikai kórképek, amikor ez megváltozik. Ha már lehet hallani, vagy esetleg más is érzékeli, akkor azt jobb kivizsgáltatni, lehet csak magas vérnyomásról van szó vagy csak magas a pulzus. Szívritmus zavar nem tudom ezt magyarázza-e, kezelőorvost kellene megkérdezni.
2023. febr. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amikor nem sportoltam rendszeresen, sőt semennyit,akkor hallottam és idegesített hogy hallom.

Most hogy évekóta sportolok észre sem veszem.

2023. febr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!