Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez? Mellkasi fájdalom

Mi lehet ez? Mellkasi fájdalom

Figyelt kérdés
13 éves fiamnak nyomó, szúró jellegű mellkasi fájdalma van ami néha terhelésre jelentkezik. Közepes erősségű, vállba sugárzik és nehézlégzés,ritkán hányinger kíséri.Mi lehet a baja? Kb 1 éve kezdődött

2023. márc. 5. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
És még nem kérdeztél meg orvost 1 év alatt?
2023. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Voltunk orvosnál de nem tudott mondani semmi érdemlegeset
2023. márc. 5. 20:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem sinus tachycardia volt, ami ennyi idősen jelentkezett. Ez néha egy plusz ütést jelent a szívben. Kellemetlen érzés, de nincs következménye. Miután megértettem, hogy veszélytelen (úgy 22 évesen kaptam diagnózist), már kevésbé éreztem rosszul magam utána. Azóta 40 év eltelt, még mindig kiváló a szívem.
2023. márc. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2023. márc. 5. 20:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Megnézték ultrahangon, csináltak többféle EKG-t és nem találtak semmit? Akkor tényleg olyan lehet amiért nem kell jelen pillanatban aggódni, de figyelni kell rá.

Ha biztosra akarsz menni akkor megéri kiadni rá a pénzt és keresni egy magánrendelést ahol megnézeted. Akkor biztos lehetsz benne hogy megnézték rendesen, mert ott az orvosnak nem a sok beteg ami problémát okoz hanem szeretne téged minél többet újra látni, hogy fizess legközelebb is a vizsgálatért, ezért ha csak halvány nyomát is látja valaminek akkor azt meg fogja találni.

Vannak rejtett problémák sajnos amik akár végzetesek is lehetnek, az ilyeneket rendkívül nehéz felfedezni. Sajnos közeli rokonomnak van egy ilyen veleszületett szívproblémája amit csak 30 éves kora után fedeztek fel és akkor már nagyon súlyos állapotban volt a szíve, tüdeje miatta. Utólag már egyértelmű mit kellett volna már 10 éves korában észrevenni, de akkor még semmi tünetet nem mutatott, nem volt miért keresni. Aztán mikor beteg lett, gyengült, akkor évekbe telt mire megtalálták az okát, szerencsére ritka probléma. De még ő is itt van köztünk, tudják kezelni, remélem még sok évig.

A gyerekemnél az első orvosi vizsgálat fedte fel a vérnyomás problémáját amikor újszülöttként hazavittük és nála is azt mondták amikor már tünetet tapasztaltunk volna akkor már menthetetlen lett volna. Műtötték és egy évtizeddel később már nyoma sem volt a problémának, csak azért tudnak róla az orvosok mert vannak régi leletei.

Ha tünetet tapasztalsz az ilyen szempontból jobb helyzet, ezeket csak ezért írtam le. Van honnan elindulni, van mit időben vizsgálni. De nem mindig van az ilyen tüneteknek kimutatható oka vagy olyan oka amitől félni kellene. Nekem a fiad korában a bal mellkasomban volt kisugárzó éles fájdalmam rendszeresen. Ez végigkísért az életemen és semmi mást nem tudtak mondani, mint hogy a stressz miatt van egyféle "ideggyulladás" de szerintem ezt az orvos csak azért mondta nekem, hogy valamiképpen el tudjam fogadni, hogy valójában nincsen baja a szívemnek, csak így reagálom le a stresszt. Elmúltam 50 év 2 éve lett csak vérnyomás problémám, a szívemmel most sincs baj - megnézettem. Szóval idegeskedni nem kell, de jó az óvatosság. Keress másik orvost, áldozz rá pénzt, hogy megnyugtatóan megvizsgálják! Nem kell drága magánkórházba vinni, egyszerűen egy magán kardiológushoz vidd el. Én tavaly vittem el a már felnőtt gyerekemet ismét, megnyugtatásképpen, hogy semmi nem változott az évek alatt, és nem került 20 ezer forintomba a megnyugtató válasz. Persze máshol sokkal többe is kerülhet, mi is voltunk Budapesten magánkórházban 12 éve vizsgálaton vele, ott csak az ultrahang került akkor ennyibe, az ma 60 ezer lenne minimum.

2023. márc. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!