Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Extrasysistole és magas...

Bagping kérdése:

Extrasysistole és magas vérnyomás. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Kicsit hosszú lesz, előre is bocsi. Egy éve egyik hétről a másikra extrasystoléim és magas vérnyomásom lett. Azóta megjàrtam többször a sürgősségit (minden esetben az orvos küldött be mentővel), több kardiológust is, de ahány orvos, annyi vélemény. Többféle gyógyszert is kaptam, amik eleinte mindig úgy tűntek, mintha hatnának de aztán visszaesek. A napi pár darab ES nem zavar, de amikor folyamatosan van, akkor nagyon rosszul vagyok tőle, és akkor mindig ki is mutatja az EKG, a pulzusom meg ilyenkor nagyon alacsony. A legalacsonyabb 37 volt. A vérnyomásom(amire szedek csökkentőt) meg teljesen normális, de időnként elszáll teljesen, olyan 190/110 körülre. Akkor vitt el a mentő, amikor ez a két dolog éppen együtt állt. Amúgy nem élek sem kávéval, cigivel, energiaitallal, alkohollal, droggal stb. A stressz, ami folyamat jelen van. Valakinek bármi ötlet? Fogadjam el, hogy hetente rosszul vagyok?



2023. febr. 7. 19:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nyaki UH, koleszterinszintmérés ami elsőre eszembejut.

Nameg valószínűleg frontérzékeny vagy, az simán okoz ilyen v még durvább dolgokat is az arra fogékonyaknál.

2023. febr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Első nagyon jó választ adott. Én már nagyon régóta magas vérnyomással élek. Kettősfront esetén hiába veszem be a gyógyszert, rögtön felugrik. Az ES-eket elég jól tudják gyógyszerekkel kezelni.
2023. febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A sürgősségin endokrinológushoz kerültem, aki javasolta, hogy a pajzsmirigyemet ki kellene vizsgáltatnom (bár ezt a javaslatot elfelejtette papírra vetni), plusz mindenki hiányolta a 24 órás EKG-t. Igazából az zavar, hogy szinte egyik pillanatról a másikra jöttek elő ezek a dolgok frontérzékeny sem voltam azelőtt. :/
2023. febr. 7. 19:52
 4/17 anonim ***** válasza:
Pedig a 24 órás EKG alap ilyenkor. Nekem pl az alapján állapították meg a gyógyszeradagolást.
2023. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Amikor bent fogtak a kórházban, akkor úgy 12 órát rajtam volt az EKG, de azon kívül senkinek sem jutott eszébe, hogy 24-es is kellene.
2023. febr. 7. 20:42
 6/17 anonim ***** válasza:
De akkor ez a 37-es pulzus valójában nem 37 - mert es után kompenzációs pauzában értendő gondolom.
2023. febr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. A kardiológus azt mondta EKG közben, hogy alacsony a szívfrekvenciám. Amikor kijöttek értem a mentők, ők is mondták, hogy hirtelen sokat esett a frekvenciám(monitoroztak azzal a hordozható műszerrel), a csuklómon is számolgatták a ritmust.
2023. febr. 8. 03:41
 8/17 anonim ***** válasza:
De nem szédültél , nem voltál nagyon rosszúl ? Mennyi szokott lenni általában ?
2023. febr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Általában 50-60 között szokott lenni. Covercardot kaptam rá, ami elvileg a pulzusomat emeli, a vérnyomásomat csökkenti. Eleinte tényleg hatott, de újabban megint 50 körül van a pulzusom. Amikor rám törnek a sok ES-ek, olyankor fáj a mellkasom, hányingerem van, zsibbad vagy fáj a bal a kezem, egyik szememre homályosan látok. Volt, hogy nehezen kaptam levegőt, de az szerencsére a legutóbbi esetnél nem jelentkezett.
2023. febr. 8. 09:43
 10/17 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2023. febr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!