Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért ébredek így mostanában?...

Miért ébredek így mostanában? (orrvérzés)

Figyelt kérdés
Pár napja orrvérzésre ébredek, tegnap este a hányásom jött fel, és azthittem megfulladok, alig mertem vissza aludni. Orrvérzés hirtelen megindult, és először egyszer nem is az jött, csak a vért éreztem. Ma olyan szinten kiszáradva ébredtem (a szám) azthittem egy sivatagban ébredtem és ma a nyakam is fáj, de eszméletlenül. Mivan velem?
2023. márc. 5. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem is. Es nem tudom miért
2023. márc. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Melyik része? A vérzés? Anya mondta, hogy több embernek is van ilyen.
2023. márc. 5. 22:06
 3/8 anonim ***** válasza:

A Vérzés igen.

Es nem vagyok beoltva.

2023. márc. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Orrvérzés hirtelen megindulása lehet magasvérnyomástól, illetve gyenge, elpattanó érfaltól.


Mindenképp javasolt az orvos, legalább a vérnyomás probléma kizárása miatt.

A gyenge erekre hasznos a Rutin tartalmú gyógyszer, például a Rutascorbin. Ajánlatos egy dobozt végig szedni, 3x2 tablettával.

2023. márc. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Vérnyomás problémáim vannak, de inkább a pulzusom az ami magas. De nem tudom, eddig nem volt baj.


Akkora seb jött ki ma az orromból, hogy el se hittem hirtelen.

2023. márc. 5. 23:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Az valószínűleg alvadt vér lehetett. Orr-Fül-Gégére menj mielőbb.
2023. márc. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xp ali ***** válasza:
Magas vérnyomás? Ha magas a pulzusod, valami keringési rendszeri bajod biztosan van. Ami okoz még orrvérzést, az a száraz levegő. Lehet kapni a patikában bórsav tartalmú orrkenőcsöt, az segít az utóbbin. A vérnyomást kezelni kell.
2023. júl. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xp ali ***** válasza:
... és a magas pulzust is, mert abból is tud baj lenni, de ezt majd az orvos eldönti.
2023. júl. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!