Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hajnalban arra ébredek mostaná...

Hajnalban arra ébredek mostanában, hogy teljesen lezsibbad az egyik lábam, vagy az egyik karom, menjek orvoshoz ezzel?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok. Nem alszom másképp mint szoktam. A napokban azonban előfordult ez. Egyik hajnalban a jobb karom, másik hajnalban meg a jobb lábam, de olyan szinten, hogy fel kellett magasra emelnem és kegyetlenül fájt, szinte nem is éreztem már a lábam, mint amiben hangyák mászkálnak. Aztán elmúlt egy idő után, de azért kellett neki idő. Nagyon -nagyon rossz érzés volt.


Egészségesnek gondoltam eddig magam. Napközben általában a 4000 lépés szokott meglenni, otthonról vagyok online suli miatt sokat kell ülni a laptop felett, viszont mindig felállok órák után, lelépcsőzöm a konyhába, vagy ki megyek a kertbe. Sokat sétáltatom a kutyam is, ezzel jön ki a 4000 lépés.


Szerintem elég vizet is iszom. Köszi előre is a segítséget. Nagyon megijedtem.



2021. febr. 26. 00:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Velem is gyakran előfordul, hogy elfekszem. Ez az oka.
2021. febr. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
(Szerintem...)
2021. febr. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, ez elfekvés, tök normális. Van úgy, hogy reggel a másik kezemmel mozgatom a kezemet.
2021. febr. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztosan a zsibbadásra gondolsz? Nem begörcsölt? Mert annak a magnéziumhiány lehet az oka és magnéizum tablettát lehet rá szedni.
2021. febr. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Neken is olyan, keringési gond!
2021. febr. 26. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha esetleg elmennék vérvételre és megmérném a vérnyomásom...??
2021. febr. 26. 09:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Háziorvos irányít!
2021. febr. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az említett kiváltó okokat számos kórfolyamat létrehozhatja. Az anyagcserezavarok legtöbbször csökkent szérum kalcium- és/vagy magnéziumszintre utalnak, hyperventillációs szindróma (fokozott légzéstevékenység) is állhat a háttérben. Ezen jelenségek hátterében további alapbetegségeket kell keresni.


Polyneuropathia, vagyis a perifériás idegek károsodása szintén számos okból kialakulhat. Leggyakrabban cukorbetegség, rosszindulatú daganat, pajzsmirigy-rendellenesség, egyéb krónikus betegségek okozzák. Számos táplálkozási hiányállapot is a környéki idegek károsodását okozhatja: alkoholizmus, B-vitamin- és/vagy folsavhiány, idült emésztőszervi betegségek (a felszívódás zavara

2021. febr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!