Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat erős hízást?

Mi okozhat erős hízást?

Figyelt kérdés

Úgy 1 év alatt majdnem 40 kg-ot szedtem fel, pedig nem igazán változott az étkezési vagy mozgási szokásomban semmi. Az elmúlt fél évben diétázni próbáltam, odafigyeltem az étrendemre, de nem fogytam, sőt, inkább csak híztam tovább, csak lassabban..

Abbahagytam a fogamzásgátlót 8 hónapja, amit 2 éve kezdtem, mert azt hittem, az az oka, de nem változott semmi.

Sima vérvételen minden érték normális volt.

Pajzsmirigy komplett vérvizsgálaton is minden érték normális volt.

Merre induljak, mit tegyek? Milyen okok lehetnek még?

Az életem stresszes és kiegyensúlyozatlan, de az önmagában okozhat ilyen hízást, ha nem társul hozzá stresszevés meg egyebek?


2023. márc. 7. 16:09
 1/7 anonim válasza:
0%
A gyorséttermek (mcdonald's, burgerking,kfc)
2023. márc. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Te elolvastad, amit írtam? ...
2023. márc. 7. 17:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Cukorbetegség esetleg?
2023. márc. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam cukorbetegségre, de az olvasottak alapján az nem okoz hízást, hanem pont az elhízott állapot okozza a cukorbetegséget, nem? Mármint így ez elvileg nem indokolná a hirtelen nagy súlygyarapodást. Amúgy azt sima vérképből nem tudták volna megállapítani?
2023. márc. 7. 17:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom nem csak hirtelen fogyás a tünete, hanem a hirtelen súlygyarapodás is, kinek a szervezetére hogy hat.


Én nem vagyok orvos, de nem biztos, hogy egy sima pillantnyi vércukorszint mérésből kiderül. Komplexebb vizsgálattal derülhet csak ki. Az is lehet, hogy még csak inzulinrezisztencia.

Más tüneted nincs, ami ráillik?


A másik tippem a pajzsmirigy lett volna, de látom azt írtad is, hogy ott mindent rendben találtak.

2023. márc. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Rákérdezhetek? Kaja.

Láttam már 1-2 olyan "diétát", hogy egy kisebb család jóllakott volna attól a mennyiségtől.

2023. márc. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Menj MR-re (de ne amarra!). Az agyalapi mirigy körüli (jóindulatú, nem áttétképző) adenómák néha tudnak hormonális problémára utaló tüneteket okozni teljesen normális hormonszint mellett is. Azért ezt mondom, mert a PCOS, pajzsmirigy működési zavarai, cukorbetegség már gondolom ki lett zárva.
2023. márc. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!