Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Okozhatja a rengeteg alkohol?

Okozhatja a rengeteg alkohol?

Figyelt kérdés
Sajnos az elmúlt két és fél hétben rengeteget ittam, egész nap kb., semmi tömény, csak sör, de abból vagy 10-13 egy nap, már reggeltől iszok és este szintén, az elmúlt 5 napban iszonyatosan magas a pulzusom kb. 100-130 nyugalomban, mikor sétálok még többnek érzem, a vérnyomásom sokszor ingadozik, igaz nagyon maximum 150-re megy fel, a per meg 70-85 között szokott lenni. De már aludni se tudok rendesen a szívdobogástól maximum 3-4 órákat, iszonyatosan kikészültem, az viszont baj, hogy már kb. egyfolytában kívánom az italt. Előtte nem voltam alkoholista maximum, egy kétszer eljártam haverokkal inni, de most tényleg egyre rosszabb.. Iszonyatosan rossz szorongás miatt kezdtem el ezt az egészet, pár napig jobb is volt, de már fizikálisan is eléggé kivagyok.
2023. márc. 8. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy két hétig nem iszol, jobb lesz-e. Esetleg igyál alkoholmentes sört, ha mindenképpen meg kell innod azt az 5-6 litert.
2023. márc. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy az alkoholizmus okozza, sokan bele is halnak. Kórházban, addiktológián leszednek róla, bár nem lesz kellemes. Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy az alkohol a szorongást csak eleinte oldja, később kifejezetten súlyosbítja.
2023. márc. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De alapjáraton eddig nem voltam alkoholista, most két hét alatt így kialakulhatott a függés?
2023. márc. 8. 13:11
 4/4 A kérdező kommentje:
5 napja mikor egyszer délután nagyon rosszul lettem kihívtam a mentőket, akkor bevittek a sürgősségire, ott kaptam betaloc-ot, a pulzusom le is ment, nem is ittam aznap mert tudom, gyógyszerre nem szabad, akkor teljesen jó volt, lehetséges, hogy ezt a pulzust már a szorongás hozza elő?
2023. márc. 8. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!