Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az alkohol okozhatja az...

Az alkohol okozhatja az alábbi tüneteket?...

Figyelt kérdés

Hosszú kihagyás után egy héten át, minden nap ittam, volt, hogy kétszer is berugtam egy nap alatt. Az alábbi dolgokat tapasztaltam egy hét után: hidegrázás, de közben mégis izzadás, mozgáskoordináció jelentős csökkenése, kézremegés, lábak bizonytalansága, szájszárazság, arc és végtagok felpuffadása, étvágycsökkenés, és rémálmok.


Nem megoldást várok, csak kíváncsi vagyok, hogy másnak is volt-e ilyen.


2022. nov. 19. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Az alkohol szép lassan megöli a testet, emberfüggő. De lehet ez is.
2022. nov. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Inkább a delirium tremens, vagyis az alkoholmegvonás okozhat ilyeneket. Ha alkoholista vagy, menj addiktológiára, mert ha iszol, abba, ha felügyelet nélkül nem iszol, akkor meg abba fogsz belehalni.
2022. nov. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Te aki egy nap kétszer berugsz még van ilyen irányú kérdésed??

Már ezek szerint a teljes elbutulás jelen van nálad és nagyon előre haladott.

2022. nov. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Estére két deci vörösbor vacsora után minden kortyot ízlelve minőségi borral egészségesebb és élvezetesebb.

A mennyiség növelése fordítottan hat az egészségre. És a pénztárcának sem jó.

Nekem legalább húsz üveg bor van itthon, kb. három van megbontva a hűtőben és amikor megkívánom valamelyiket, akkor iszok egy decit étkezés után. Mivel gépkocsit vezetek és gyakran nem vagyok itthon éjjel sem, ez heti két-három alkalmat jelent. A legjobb elvonókúra, vagy megelőzés egy gépkocsi alkoholszondával, továbbá drágább minőségi borok megízlelése, mert azoknál nem a mennyiség a fontos.

Az italban az a rossz, hogy itatja magát, akkor még jó is az érzés, de utána bosszút áll, rosszullétet okoz, ismétlődve pedig lerombolja a szervezetet és az egzisztenciát is, hamis jóérzettel becsapva a fogyasztóját. Ezért a problémák megoldására kell költeni, nem a több alkoholra, és a minőségi italokkal kell élvezet után nézni, nem a mennyiséggel.

Szerintem.

2022. nov. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. De gondolom ezt felesleges leírni, mert kb leginkább saját magadnak be nem vallott alkoholista lehetsz.

A hidegrázás és mégis izzadás az akár lehetne valamilyen megfázás, vírusos fertőzéstől is, de a többi tünetet is figyelembe véve szerintem az nem valószínű.

A kézremegés és arc, végtagok duzzadása mindig "lebuktat" egy alkoholistát.

Nem tudom, csak feltételezés, hogy valamikor rendszeresen ihattál, huzamosabb ideig éveken, vagy akár évtizedeken keresztül, magyarul alkoholfüggő lettél. Mivel azt írod hosszú kihagyás után megint ittál egy hétig, ebből gondolom, hogy valami, akár valamilyen esemény hatására abbahagytad az ivást, legalábbis egy időre, bár azt nem írtad mennyi időre. Mindenesetre a szervezeted, a májad és a hozzá "kapcsolodó" testrészeid már hozzászoktak az alkoholhoz, elkezdtek romlani. Abbahagytad az ivást, probáltak regenerálódni, visszaállni a normális életre. Ámde te újra ittál egy hétig, kezdve minden károsító hatást a szervezetednek.

És neked tényleg a fent felsorolt tüneteid a legnagyobb problémáid?

Tisztázzunk már valamit!!! Ha pl. egy fiatal, vagy egy olyan ember, aki nem iszik alkoholt jóformán soha, vagy, max pl. szilveszterkor, tételezzük fel, hogy egy ilyen ember elmegy nyáron egy hétre nyaralni, teljesen mindegy milyen "alkohol vidékre" (sör, bor, pálinka,stb) és egy hétig bulizik, iszik minden nap, az ha letelik a nyaralás és visszaáll a saját kis életébe, nem alkohol megvonási tünetekkel fog hazajönni, max másnaposan, rosszabb közérzettel, DE biztos hogy nem kézremegéssel, arc, végtagpuffadással, hidegrázásssal, stb!!!!!!!

Ez a hosszabb távú alkoholizálás hatása, illetve annak megvonási tünetei. Ha gyorsan akarsz meghalni, akkor igyál tovább, mivel ugye te nem megoldást vársz, csak a kíváncsiság. Ahaaaaaa...

Viszont ha még élni akarsz, menj orvoshoz és valóban ne igyál többet!

2022. nov. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Jobban teszed,ha abba hagyod a sok ivast.Tobb mint 20 éve én is így voltam.Szivinfarktus lett a vége.Csak igyál nyugodtan,ész nélkül.
2022. nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!