Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha pantoprazolt szed az ember...

Ha pantoprazolt szed az ember akkor is ehet ugyan úgy bármit?

Figyelt kérdés
Refluxra írta fel az orvos. Ma viszont elgondolkodtam azon hogy ez ugye úgy segít hogy blokkolja a sav termelését a gyomorba. De ha viszont blokkolja akkor meg nem lesz kevés a sav? Egy nehezebb ételt megemésztése nem fog problémát okozni? Mert ugye nincs ami feloldja.

2023. márc. 8. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyit ér, hogy nem fogja szetmarni a gyomrod és a nyelocsoved a felesleges sav. Ehetsz mellette normálisan csak figyelj oda, mert lehet még így is sok lesz a sav.
2023. márc. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha kevés lesz a savad akkor puffadsz majd, nálam így volt. Erre figyelj! Amúgy nem véletlen, hogy pár hétig lehet csak szedni.
2023. márc. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nem tűnik el az összes sav, így már érthető.

Egyébként meglepően hatásos a gyógyszer, most szedek ilyen életemben először, de már 2 darab (40mg-os verzió) után érezni a hogy jobb. Hülye voltam hogy hetekig vártam az orvoshoz menéssel és csak kínoztam magam, mert a házi praktikák nem nagyon jöttek be.

2023. márc. 8. 16:11
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen nyilván nem akarom tele enni magam, csak kíváncsi voltam hogy is működik. Ebből 1 hónapnyi adagot írt fel, és ha javul akkor kisebb mennyiségre kell átállni, majd elhagyni.
2023. márc. 8. 16:14
 5/13 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy neked mennyi adagot írtak fel? Nekem 2x40 mg két hétig, majd 2x20 két hétig, végül 1x20. (GERD + gastritis is van)

A 2x40-et kicsit soknak érzem, szédülök is tőle. Ha nagyon muszáj, akkor vehetek be 2x20-at, de akkor viszont tovább zart a gyógyszerszedés.

2023. márc. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

2x40-et egy hónapon át, majd utána fogják csökkenteni.

Az első pár darab után én is furán éreztem magam, féltem is hogy hogy bírom ki ezt egy hónapig, de szerencsére megszűntek ezek a mellékhatások. Szerintem hozzá kell szoktatni a szervezetet, és egy idő után már nincs gond.

2023. márc. 12. 07:57
 7/13 anonim ***** válasza:

Most elbizonytalanodtam, hogy elég lesz-e nekem két hét 2x40-nel.

Neked mi a pontos diagnózisod?

Hány nap után múlt el neked a szédülés, illetve még milyen mellékhatások voltak?

2023. márc. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondták 1 hónap a minimum amíg szednem kell a 2x40-et, mivel ez csak így hat ha sokáig tart a kúra, utána átlehet majd állni 2x20 vagy 1x20-ra.

Nagyon sok a savam és felmaródásokat csinált a gyomorban. Fekély nincs.

Én igazából nem szédültem csak olyan furán éreztem magam, 1-2 napig tartott.

Más mellékhatást nem tudok, talán kicsit puffadok meg hangosabb a bélmozgás kb ennyi.

2023. márc. 12. 11:51
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja meg a böfögés is gyakoribb.
2023. márc. 12. 11:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Gyomortükrözésen is voltál?

Nekem is van felmaródás, a nyelőcsövön :(

Egy antibiotikumkúra után kezdődött az egész, a bélflórám teljesen felborult. Utána elkezdtem probiotikumot szedni, és abban reménykedem, hogy hátha a kezelés után nem jön vissza, de sajnos az orvosok sem tudnak biztos választ adni. Azt mondták, hogy rejtve lehet, hogy megvolt bennem a hajlam, és kihozta az antibiotikum, de nem hiszem. Előtte soha semmi ilyesmi bajom nem volt, és mindig próbáltsm egészségesen élni. A csokit mondjuk nagyon szeretem, de most attól is el vagyok tiltva egy darabig.

Azzal biztatnajk, hogyha lecseng ez a gyógyszerszedős fázis, utána lehet, hogy évekig nem jön vissza, de én annak örülnék, ha végleg megszabadulnék az egésztől, mert olyan rosszulléteim voltak, hogy az nem állapot. Három napja szedem a gyógyszert, valamit már talán érzek, de a szédülés nagyon kikészít. Az a baj, hogy a PPI-nek hosszabb távon még több mellékhatása van, de 1-2 hónap még nem baj. Te amúgy reggeli előtt és vacsora előtt mennyivel szoktad bevenni? Úgy tudom, fél óra, de olyat is mondtak, hogy reggeli után is be lehet venni, bár úgy szerintme nem annyira hatékony. Neekem még a 12 órás intervallumot is nehéz néha tartani.

2023. márc. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!