Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van a skizofréniának ennyire...

Van a skizofréniának ennyire enyhe fokozata, vagy csak ennyire furcsa ember valaki?

Figyelt kérdés
A párom öccse skizofrén, elég súlyos…tizenéves korától. És ez keltette bennem a gyanút, hogy lehet anyósom is az… eleinte betudtam hogy magának való, viszont már 3 éve együtt vagyunk, és sosem voltam még a szüleinél. A szülei sem voltak nálunk, de ezt be tudtam annak, hogy velük él a sógorom, aki egyebkent neha otthon marad egyedül ha nagyon muszáj… viszont 5 percet még soha nem beszélgettem anyósommal, soha nem megy sehova csak munkába (nem minden nap dolgozik) és mikor apósom kórházban volt őt sem látogatta meg. Boltba se megy, nem beszél senkivel. Káromkodik a munkatársaira, azt hiszi, ki akarják túrni a helyéről, pedig nem csináltak neki rosszat, és valamikor kiabál is rájuk ok nélkül. Már többször úgy volt hogy elengedik, csak tekintettel vannak a helyzetére, hogy kell a pénz. Ha otthon van kisebb mennyisegű alkoholt fogyaszt. Nem festi a haját (rengeteg ősz hajszála van), nem figyel az öltözködésére.. Soha semmilyen érzelmet nem láttam rajta idegességen és pánikon kívül. Néha olyan mintha nem tudná kontrollálni az érzelmeit. Ezt parom is mondja, de szerintem ő nem is akar ilyesmivel szembesülni, hogy az anyja is skizofrén. Nem tudom hova tenni az egeszet. Lehet ennyire megviseli a gyereke betegsége, hogy visszahúzódott, de a többit nem értem…
2023. márc. 6. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Ennek semmi köze a skizofréniához!
2023. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem skizofren, de paranoid.
2023. okt. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja es skizoid vagy skizotip szemelyisegzavara meg lehet, de az NEM skizofrenia!
2023. okt. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!