Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vashiányos vérszegénységnél...

Vashiányos vérszegénységnél ezeket egyszerre beveheti?

Figyelt kérdés

Kislányomnak szednie kell, 12 éves a következőket: Vas csepp, b12 vitamin csepp és c-vitamin csepp. Mind adalékmentes, természetes összetevős, mert a Maltofer, Sorbifer, Krauterblut.

hasfájást okoz. Orvos nem mondta csak, hogy olvassam el. Az okés de , hogy egyszerre, vagyis kis vízben egymás után beveheti? Telefont nem veszik fel soha. Tud valaki segíteni?


2023. márc. 9. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy a C vitamin cseppet több mint valószínű, hogy azért kapta, hogy segítse a vas felszívódását így elsősorban a C vitaminnal kell indítani és nem kell rá azonnal bevenni a vasat.


Reggel ébredés után reggelizzen, utána C vitamin mehet aztán ha eljön az ideje tízóraizzon és tízórai után mehet rá a vas.


Én legalábbis így alkalmaznám. A B12-t pedig ebéd után.

2023. márc. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Huhh, akkor az iskolában kell megoldania :( Reggelizni nem szokott itthon iskola előtt, tízóraizni második óra után ott szokott, ebédelni már hazajár.
2023. márc. 9. 13:21
 3/8 Metionin ***** válasza:

Én felnőtt vagyok és szintén nem reggelizek, 10 körül eszem először, utána beveszem a C vitamint (Béres cseppel) és rá úgy egy órával a vasat.

A B vitamint ráér szerintem ebéd után.

2023. márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lehet ebéd utánra hagyom a sortendet inkább, ahogy írtad . Félek, hogy az üvegek összetörnek. Ő vigyáz rá biztosan, de más nem biztos.
2023. márc. 9. 13:25
 5/8 gungasam ***** válasza:
100%
Ha ételeket eszik, akkor azok nem tudják a vitaminokat esetleg az étkezések idején pótolni? Így elkerülhető lenne a probléma az adagolással, időzítéssel és a vitaminok hurcolásával a suliba meg vissza. A vitaminok alkalmazásánál mindig felhívják a figyelmet arra, hogy szedésük nem pótolja a változatos vegyes étrendet.
2023. máj. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! A C vitaminnal együtt nem lehet bevenni a vasat? Ha nem, akkor mi ennek az oka? Köszi!
ápr. 24. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szia! Be lehet, elősegíti a vas felszívódását.
ápr. 27. 16:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen!
ápr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!