Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vashiányos vérszegénység. De...

Vashiányos vérszegénység. De mi az alapbetegség?

Figyelt kérdés

Édesanyám hónapok óta fáradékony, kivizsgálás, vérkép negatív.

2 hete elkezdett szédelegni, fulladni-azt hittem a szíve, így ügyelet, majd kórház.

Ott megállapították, hogy vashiányos vérszegény, azonnali transzfúzió,majd vas szedés, nem javult, így újra transzfúzió.

Leletei: nőgyógy, vese, tüdő, uh, máj, lép, gyomortükrözés negatív.

A vastól a széklete nem fekete-tehát nem ott távozik, viszont a vérképben sem jelenik meg.Belső vérzése, hematoloógiai baja sincs.

Járt valaki így? Mi volt a baj?



2018. márc. 30. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit tudok hozzászólni, hogy ne önmagában csak vasat szedjen, mert úgy nem tud felszívódni. Kell mellé még c vitamin is és sok más.

És például érdemes figyelembe venni hogy sok minden gátolhatja is a felszívódását ilyenek a kávé, tej, magnézium

Ráadásul több hónapon át kell szedni hogy hatása legyen.

2018. márc. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vas tartalmú gyógyszertől a széklet mindenképpen fekete. B12 vitamin hiány mellett a vas beépülése nem lehetséges.
2018. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Eszik rendesen vörös húst? (Vagy más állati eredetű táplálékot?)
2018. márc. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt vashiányos vérszegénységem. Nagyon alacsony volt a vasam. Nem emlékszem már mennyi volt, de bőven az alsó határ alatt. Volt, hogy a mentő vitt el kórházba, mert a boltban lettem rosszul, kb negyed órára a látásom is elment teljesen. Akkoriban nagyon keveset ettem, nagyon vékony voltam. Főleg menstruációs időszakban voltam rosszul. Kaptam vasat injekcióban, mindennap járnom kellett, hogy beadják. Ez mellett folsavat is szedtem. És elkezdtem normálisan enni. Egy fél év múlva, teljesen helyre állt.
2018. márc. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még olyanokra emlékszem, hogy májat ettem.
2018. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én vas mellé folsavat és c-vitamint szedek csak így bír felszívódni a szervezetemben ezt is napi 2x mert iszonyat alacsony a szintem. Amikor csak üresen a vasat szedtem akkor nem volt semmilyen hatása mert nem szívódott fel. De az se volt mindegy melyik féle vasat szedtem mert nem mindegyik szívódik fel mindenkinél ugyanúgy. Plusz legalább 2 hónap kell mire úgy igazán megérzi az ember a hatását.
2018. márc. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyelőre kórházban van. Ott kapja a vasat, az orvosa meg a fejét vakarja-hova tűnhet a vas,ha sem székletben,sem vérképben nincs.
2018. márc. 30. 12:36
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Majd kimutatható lesz. Az orvosnak tudni kellene, hogy nem egyből fog meglátszani a vérképben. A kórházi koszt, meg nem hinném, hogy támogatná a vas felszívódását. Muszáj anyukádnak kórházban lennie?
2018. márc. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen,muszáj. Fullad a vashiánytól.
2018. márc. 30. 13:44
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kellene egy vastagbéltükrözés is, attól, hogy a székletvér vizsgálat pillanatnyilag negatív (pl. éppen nem vérzik), attól még lehet ott bármi, amiből korábban vérzett. Nem tudom, csináltak-e neki pl. vasterhelést, hogy nincs-e vasfelszívódási zavara. Illetve ha minden kötél szakad, és nem tudnak rájönni a vashiány okára, még egy kapszula endoscopia jöhet szóba, ritkán előfordulhat, hogy a vékonybélben van a vérzésforrás, csak azt ugye nem tudják átnézni endoscopiával. Kapszula endoscopia során gyakorlatilag lenyel egy kis kamerát, ami végignézi a beleket. Ez kis kórházakban nem elérhető sajnos, csak nagyobb centrumokban, de a kezelőorvos, ha úgy látja, biztosan megszervezi.
2018. márc. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!