Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ekcéma csak krémekkel kezelhet...

Ekcéma csak krémekkel kezelhető? Nincs valami gyógyszer ami csökkenti a viszketést, mint az allergiásoknál? Mert a bőrtünetek zöme abból van hogy viszket-vakarom-kisebesedik. Ha nem lenne viszketés....

Figyelt kérdés
2023. márc. 13. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdemes a táplálkozást megvizsgálni, mert elég gyakran valamilyen élelmiszer-intolerancia okozza.
2023. márc. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyógyszert nem tudok, szerintem nem is nagyon van (max. szteroid). Viszont a lányomnak ismét előjött a tél végére (fűtés, száraz levegő, stb.), és állítja, hogy ez a krém használ:

[link]

Csodát persze ettől se várj, de talán csillapítja egy kicsit a viszketést, és elég barátiak az összetevők…

2023. márc. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
aliexpress.com-ról rendeltem ekcémakrémet és nagyon jó hatású. De még jobb hatású, ha nem eszek cukrot. A szteroidos krém is jó hatású.
2023. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A viszketést okozó ekcéma macerációja megakadályozható önuralommal és (odahaza) kesztyűvel. De egyszerű nonionikum krém is elzárja és megakadályozza a kiszáradását, ami a viszketés fő oka.

Jól írták, belsőleg kell kezelni, leginkább diétával. Alacsony vérnyomás, nyugalom, mozgás friss levegőn, pozitív gondolatok, semleges étkek - zöldségek, hal, tojás, ásványvíz, stb. - és SÓ. A sóhiány ekcémát okoz, mert a só vízvisszatartó hatású és az ekcéma egyik oka a bőr alacsony hidratáltsága, a felszíni vízvisszatartó réteg károsodása miatt. Megfigyeltem, esti sörivásra reggelre javult (nátrium). Nálam a rendszeres tejivás és a sómegvonás indíthatta el 40 évvel ezelőtt a bajt. Sajnos, a só emeli a vérnyomást, ami megint káros. A cukormegvonás egyértelműen jó hatású nálam, 5-6 nap után jelenkezik a javulás, ugyanígy a romlás. Nagyon sok jó kozmetikai hidratáló krém is van, ami csodás hatású. Sokáig használtam a Norvég Formula krémet. Sajnos, előbb-utóbb mindegyik kontakt ekcémát okoz. Régebben a kerek sárga Naptej is sokat segített.

Ankarában szenvedtem a nagyon száraz meleg levegő miatt, Izmírben a tengerparti sós levegőben sokkal jobban érezte magát a bőröm. Kíváncsi lennék, Grönlandon létezik-e viszkető ekcéma? Vagy a Norvég tengerparton.

Még húsz évig kell szenvedni, mert jön a Mesterséges Intelligencia, és elképzelhetetlen mély és széleskörű tudásával megmondja, mit kell tenni. Ez fiatalabbaknak jó hír :)

2023. okt. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!