Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 6 éve szedek gyógyszert...

6 éve szedek gyógyszert epilepsziára, (először azt mondták 3 év után abba hagyhatom..) azóta is szedem, szerintetek átvágtak vagy sem? mert eddig 1 rohamom volt, és az se biztosan az, mert az osztályom nem igazán volt befogadó típus.(lent folyt)

Figyelt kérdés

Lamictalt szedek napi 2x. Kaptam B-s jogsit. A másik kérédésem, hogy targonca vagy bármely jogsit kaphatok e? Tudom, hogy 5 évig, ha tünetmentes vagy utána nem vezethetsz, de 5 év sok... inkább szedek gyógyszert mintsem nem vezethetek bármennyire is el hagynám azt a fránya gyógyszert.

Köszönöm a válaszokat!

Szép napot/estét, ki mikor olvassa! :)



2023. márc. 15. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:

5év? nem 3? Vagy az csak a jogsi megszerzésre vonatkozik?


Hasonló szituban vagyok én is. És mint látod sok a kérdőjel nálam is.

2023. márc. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Én 5 évről tudok a josgsival kapcsolatban.

Tavaly óta van Jogsim B-re és a targi foglalkoztat, mert szeretek vezetni :D

2023. márc. 15. 16:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia szerintem ne kockáztass. Kaptál jogsit is. Ha az életed nem változik olyanra amelynél nincs kockázat (másik munkahely, olyan helyen laksz ahol minden közel van PL:Budapest), addig szedném bármi is történjék.

A probléma akkor van ha hiánycikk lesz a gyógyszered és nem kapható.

2023. márc. 29. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vélhetően azért nincs rohamod, mert szeded a gyógyszert.

Milyen időközönként jársz dokihoz? Mikor volt utoljára EEG-d?

A kezelőorvosnak nem célja, hogy "átvágjon", nyilván a leleteid alapján szükségesnek látja a további gyógyszerszedést.

Az én gyerekem 10 éve szedi, és 10 éve volt utoljára rohama. Félévente van EEG, amin látszik, hogy beindulnak a tüskék, de a gyógyszernek hála nem fejlődik belőle roham. Így míg vannak ezek a jelek, a gyógyszer marad.

2023. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó MR-em nekem akkor volt mikor volt ez azóta semmi, de úgy érzem, hogy feleslges kicsit szedni, mert alapjáraton van olyan, hogy el felejtem be venni és semmi bajom nincs, érted
2023. jún. 1. 23:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Az MRI és az EEG két különböző vizsgálat. Az MRI az esetleges okát mutathatja ki az epinek, de magát a rohamot nem lehet látni.


Az EEG tudja kimutatni a rohamot. Hasonlít az EKG-hoz, amikor a törzsre ragasztanak tapaszokat, és több görbét rajzol egy papírra, mutatva, hogyan működik keringésed.

Az EEG is hasonló, a hajas fejbőrre ragasztanak 19 db elektródát, és kirajzolódnak az agyhullámok, ahol lehet látni a rohamot, vagy a rohamhoz vezető jeleket.

Nem értem, miért nem jársz gondozásra, aki gyógyszert szed, főleg görcsgátlót, annak járnia kell bizonyos időközönként orvoshoz, aki felülvizsgálja a terápiát, vérvétellel gyógyszerszintet ellenőriz. Ugyanis hosszú idejű szedésnél egy-egy szem kimaradása nem okoz semmilyen gondot, mert van egy bizonyos gyógyszerszint a vérben. Ezért sem lehet egyik napról a másikra elhagyni, mert rohamot, egyéb súlyosabb mellékhatásokat okozhat.

Szóval irány az orvos!

2023. jún. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!