Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tündérhegyre megyek, ha...

Tündérhegyre megyek, ha megérkezik a behívóm. Nagyon izgulok, h Mennyire befogadók? Milyen az első nap? Mi van ha rosszul leszek(Segítőkészek)? Milyen az ottani lét? Nagyon félek...

Figyelt kérdés

2021. júl. 29. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

ezt már máskor is megosztottam mással:


Az én hetem ilyen volt:

Hétfő: 9 óra nagycsoport, délután egyéni terápia

Kedd: délelőtt dráma, délután művészetterápia

Szerda: 9 óra nagycsoport, délután egyéni terápia

Csütörök: délelőtt dráma, délután művészetterápia

Péntek: 9 óra nagycsoport


Lesz egy délutáni és egy délelőtti csoportod. A délelőtti vagy dráma vagy analitikus, drámából kettő van egy héten és másfél órásak, analitikusból három és 50 percesek. Drámára kevesebben kerülnek be, mivel abból csak egy csoport van, analitikusból meg három vagy négy is.

A délutáni csoport lehet művészetterápia, szocioterápia és mozgásterápia.

Egyéni terápiából kettő van egy héten, 30 percesek.

Ezek mellett van szobacsoport kéthetente kb és ugye a heti három nagycsoport.

Ébresztés 7kor van, gyógyszerosztás 7.15től, ebéd 11.30-13.00, uzsonna olyan 4-5 körül, vacsora 6 körül, esti gyógyszer 8kor, takarodó 22kor.

Kimenőt lehetett kérni délutánra vagy hétvégére (ha benn maradtál) az OORI területére, elmehettél sétálni vagy a főépületbe - ott van büfé meg bolt.

Nővérekhez bármikor be lehet menni beszélgetni, ha nem vagy jól, de a többi pácienssel is nagyon jó megosztani, hogy miben vagy épp. Rengetegszer társasoztunk, ping-pongoztunk (az már nincs sajnos, legalábbis mikor eljöttem decemberben, akkor már nem volt), filmeztünk az étkezőben, rajzoltunk vagy csak dumáltunk.

Van naposság, ami annyit jelent, hogy ha ti vagytok a naposok (a te szobád), akkor meg kell teríteni a három fő étkezéshez, és este el kell mosogatni a vacsora utáni tányérokat.

Vannak búcsúbulik, azok nagyon klasszak. Mikor valaki elment, akkor előző este tartottunk neki egy kis búcsúzást, csináltunk neki egy képeslapot, ő hozott sütiket vagy chipszet.

Remek hely egyébként, sok terápián és pszichológusnál voltam már, de ez tudott egyedül segíteni. Nagyon jók a terapok, a terápiák, az egész közeg, életem egyik, vagy lehet, hogy a legszebb időszaka volt a tündérhegyi. De azért azt is el kell mondanom, hogy nagyon oda kell tennie magát az embernek, ha javulást akar, nagy magasságok vannak, de nagyon durva mélységek is, pánikrohamok, dühkitörések, önsértés (ami egyébként keretszegés nyilván), órákon át tartó éjszakai zokogások. Rengeteget lehet fejlődni és tanulni magadról, de csak akkor, ha erődön felül teszel érte.



Az első nap ilyen:

Megérkezel reggel, lepakolod a cuccod a szobába, egy nővér kikérdez, súlyt mér, vérnyomást stb., aztán pszichiáternél további orvosi vizsgálat. Kicsit később rajzteszt (pár perces), MMPI teszt (hosszabb, kb fél óra), majd valamikor a nap folyamán beszélgetsz az egyéni terapoddal. Ebédet, uzsonnát és vacsorát is kapsz már aznap. Kapsz feladatot az első hétvégédre: kell írni egy érzelmi önéletrajzot meg ki kell tölteni valami kis füzetet, amiben van egy rakás kérdés.


Ne félj, csodálatos hely, tényleg

2021. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
41%
Nem segítőkészek ha fizikai tüneteket produkálsz, ott nincsenek fizikai tünetek, minden csak szomatizálás, nem valós.
2021. aug. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!