Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor sikerült lefogyni?

Mikor sikerült lefogyni?

Figyelt kérdés

Hashimoto thyreoditis (autoimmun eredetű pajzsmirígy alulműködés) betegségem van. Kb. 2 éve kaptam és szedem folyamatosan a Letrox 85 és 100 (felváltva kell szednem: 4 nap egyik, 3 nap másik). A TSH értékem rendeződött, de a fogyás nem indul be.


Aki ugyanebben a "cipőben jár" ami a betegséget és a Letroxot illeti, mikor sikerült lefogyni? Endokrinológus szerint a gyógyszer mellett fogyni kell(ene).


N/51


2023. márc. 16. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Fél év alatt híztam 10 kgot, mire kiderült, hogy pajzsmirigy-alulműködésem van 27-es TSHval. 3 hónapja jók az értékek szintén Letroxot szedek. 1400 kalóriás étrenden vagyok, most indult be a fogyás 3 hónap után.
2023. márc. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Közel 110kg voltam, amikor egy vérvételből kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Majdnem egy év kellett, hogy beálljon a TSH. Én először kétnaponta ettem fél 50ug-os Letroxot, utána naponta, végül a napi fél 75ug lett a nyerő. Egy év alatt visszatértem kb. 86 kg-ra. Tavaly októberben úgy döntöttem, hogy 40 éves korom előtt lefutok egy maratont, így nekiálltam edzeni rá. Most 74kg vagyok, pedig nem diétázok, de szinte minden nap futok 5-10km-t, hétvégén 20km-t is. 178cm magas férfi vagyok.
2023. márc. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. márc. 20. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!