Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet kezdeni visszatérő...

Mit lehet kezdeni visszatérő bélgyulladással?

Figyelt kérdés

Három évvel ezelőtt történt először, hogy bélgyulladásom lett. Először azt mondták, hogy a májam és a lépem gyulladt be, aztán meg azt, hogy a vékonybelem. Korházba is kültek már miatta, kaptam intravénásan antibiotukumot és ennyi. A dokik nem tudják megmondani, hogy mi okozza ezt nálam, csak annyit látnak, hogy gyulladásom van.

Megkérdeztem, hogy mennyire számít az étkezésem, mit ehetek, mit nem, erre nem kaptam választ (vagy is kb. azt hogy mindegy).

A gyulladás kb. félévente visszatér. Mindig ugyan ott, ugyan úgy fáj a hasam és a gyullaás miatt sokszor lázas is leszek. Volt hogy gyógyszer nélkül elmúlt pár nap alatt, volt hogy antbiotukumot kaptam, volt hogy petasát.

Most ismét ebben szenvedek. Egyszerűen nem tudom, hogy mi tévő legyek. Mik lehetnek a belgyulladás okai? Mit lehet ezzel kezdeni?

20/L



2023. márc. 25. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Alapos orvosi kivizsgálást kíván.
2023. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy gasztroenterológust kellene felkeresned. Talán egy hasi ct nem ártana, bár laikus vagyok. Sajnos vannak olyan betegségek, amelyek időről időre visszatérnek de jól kezelhetőek tudtommal.
2023. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Legutobb csináltak ct-t, illetve egyszer mikor bekerültem a korházba székletvizsgálat is volt. Alapjáraton vérvétel, ultrahang. De sok mindent nem tudnak mondani ezek alapján.

A gasztroenterológuson én is gondolkodok.

2023. márc. 25. 21:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha a ct-n nem láttak gondot az bíztató. Bár, hogy olyan Pentasát is adtak az komolynak hangzik. Én írnék a webbetegen Plósz Jánosnak elsőként. Az a doktor nagyon hasznos dolgokat szokott ilyen helyzetekre mondani.
2023. márc. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Étkezési szokásaidon változottál? Anyukámnak is volt, neki gasztro orvos mondta, hogy nem ehet aprómagvakat, minden nap egyen élőflórás tejterméket. Amióta odafigyel, nincs probléma.
2023. márc. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mondanám a Crohn-t, de az azért eltérő, antibiotikumra nem múlik el.

Fertőzés ilyen gyakran szerintem kizárt. Esetleg, ha valami gond van és a vastagbélből bejuthatnak bacik az amúgy papíron steril vékonybélbe.

Valami kaja intolerancia is esélyes.

2023. márc. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!