Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alkoholista lenne?

Alkoholista lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A párom évekkel ezelőtt minden nap ivott, kórházba is került miatta. Tudja, hogy lekéne szoknia róla de mégis az utóbbi időben kevesebbet iszik, de mindig talál valami kifogást, hogy tudjon inni pl. szülinap van, akkor muszáj inni. A barátom rossz helyzetben van, muszáj ilyenkor inni, jól érzem magam az illetővel de még jobb az időtöltés ha iszom vele. Stb.

Szerintetek alkoholista? Vagy nincs ezzel semmi baj? Köszönöm a segítséget előre is :)



2023. márc. 26. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a drog negatívan kihat az ember életére, és ennek ellenére mégsem hagyja abba, akkor az függőség.
2023. márc. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

"A párom évekkel ezelőtt minden nap ivott, kórházba is került miatta"

Az idézett mondat alapján kétségtelenül alkoholista.

Egyébként nem az az alkoholista aki minden, nap fogyaszt alkoholt Pl 1-2sört vagy, egy pohár bort. Az alkohol, kis mennyisédben vérképző és jótékony hatású a szervezetre.

Az az alkoholista aki , ha elkezd inni nem tud megállni a "kulturált" alkoholfogyasztásnál, hanem folyamatos késztetést érez a további alkoholbevitelre. Nem képes vagy tudatosan nem akarja belátni, hogy már ittas. Bármilyen pozitív vagy negatív esemény miatt belső késztetést érez,

hogy alkoholt vegyen magához, a lerészegedés fázisait csak részben érzékeli, aminek következtében gyakran kerül olyan állapotba, amikor már csak részben vagy egyáltalán nem érzékeli a körülötte történő dolgokat.(fullrészeg) :)

Az alkoholizmus egy betegség. Az oka sok mindenből kialakulhat, és leggyakrabban visszakövezhető, gyerekkori vagy későbbi lelki pszichés traumákhoz, idegi, mentális túlterheltséghez.

De bizonyos személyeknél, maga az életvitel vezet az alkoholizmushoz.


Te élsz az embereddel. Leginkább te tudod megállapítani.

Az alkoholizmus jelei, tünetei jól megállapíthatóak.

A leírtak alapján szerintem az.

2023. márc. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Volt mikor én itthon beteg voltam vagy probléma volt, itt hagyott a lakásban sírva és elment inni és másnap jött csak haza. Agresszív is volt már részegen velem. És sajnos nem tudok rávenni, hogy menjen terápiára. Akkor veszett ügy a dolog, ugye?
2023. márc. 26. 20:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy másik embert nem tudsz leszoktatni. Neki kell belátni hogy gondot okoz neki (és hogy függő) és akkor elindulhat a felépülés útján. Amíg viszont nem hozza meg a döntést, addig nem tudsz tenni semmit. Csak annyit tehetsz hogy te ebben nem támogatod.
2023. márc. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm :)
2023. márc. 26. 21:14
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Testvérem, én alkoholista vagyok. Most tolom a mai utolsót, a 9. korsót egy 4%-os csodából. Rengetegszer kapom magam azon, hogy megmagyarázom magamnak, gyönyörűen helyre teszem a dolgot, nyilván tisztában vagyok azzal, hogy az alkoholmámor maga tart rabságban, a sztorik tökéletesen függetlenek ettől. És még így is szinte tökéletesen menthetetlenként gondolok magamra, mert látom, mi történik. Lehet variálni, a helyzet akkor is ennyi. Gondoltam én is segítségre, de evidens, hogy senki nem tud elérni velem semmit e tekintetben, kivéve engem. Évek óta dolgozom ezen. Ha bárki bármi értelmeset tud javasolni, ne tartsa magában! Szerintem ez egy elég kiadós csapda, és értelme nincs azon gondolkodni, hogy te majd mentesz. Megvannak erre a megfelelő emberek, mondom ezt tökéletesen függetlenül attól, hogy én még eggyel se találkoztam soha. Igen, kedves megfelelő emberek, hozzátok beszélünk!
2023. márc. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

"A párom évekkel ezelőtt minden nap ivott, kórházba is került miatta."

"Szerintetek alkoholista? Vagy nincs ezzel semmi baj?"


Szerintem itt az a gond, hogy olyan szinten mindennaposnak néz ki ez, hogy meg kell kérdezned, hogy normális.

2023. júl. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!