Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vajon mennyi ideje van hátra?

Vajon mennyi ideje van hátra?

Figyelt kérdés

Nagymamam 75 eves attetes petefeszekrakja van. Hashartyan, vastagbelen es a nyirokcsomokon. Megprobaltak megmuteni de annyira ossze volt nove mindennel a daganat hogy nem tudtak semmit kiszedni. Mivel leszivtak a hasarol folyadekot ott volt egy seb ami elfertozodott es szepszise lett. Azt tulelte es azota jobban van, van etvagya, a hasaban nem gyult vissza a viz, jobban alszik ,egy szoval sokat javult a kezdeti rosszul let ota.. ovsomort kiveve..mert az is kijott nala es iszonyatos fajdalmai voltak, erre kapott gyogyszert azota nincsenek annyira fajdalmai. Viszont a gyogyszer mellekhatasa hogy nagyon gyengenek erzi magat, ez hirtelen kezdodott rogton azutan hogy elkezdte szedni a gyogyszert.

Azt elfelejtettem mondani hogy kemot nem kapott mivel az orvos azt mondta hogy abban a legyengult allapotban nem elne tul, azota pedig nem erosodott meg kelloen hogy kaphasson kemot. Gyakorlatilag minden kezeles nelkul van. Amikor kiderult ez az egesz az oktoberben volt, akkor azt mondtak ha nem tudjak kezelni akkor ket honapja van hatra. Azota eltelt fel ev, es erdemben nem rosszabbodott az allapota, sot inkabb javult. Dagadt a laba is, az is elmult, a borbetegseg is, illetve amiket felsoroltam elozoleg.

Szoval tudom hogy lehetetlen megmondani..de egyszeruen nem tudom mit gondoljak. Mert a daganat helyen nem faj neki, ugy igazabol a faradtsagon kivul semmilyen mas tunete nincs. Szerintetek meddig elhet meg teljesen kezeles nelkul?



2023. márc. 28. 00:21
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez az esete annak amikor igazabol senki se tudja. Nagymamad igazi csodabogar lehet :)

Az orvosok se tudjak meg mi sem tudunk tippelni mert az esete annyira egyedi. Vagy az lesz hogy meg elremekel 1-3 evig vagy pedig az hogy egyik nap arra ebredtek hogy elszenderetett az almaban.

Amit tehetsz hogy szeresd, tamogasd, segitsd, mert kitudja mennyi van hatra.

Kitartast!

2023. márc. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt!

Nem akarom hogy elmenjen….

2023. márc. 28. 00:34
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Ismételni tudom az elsőt. Ilyen esetekben -most ne így legyen- általában egyik pillanatról a másikra szokott bekövetkezni a baj. De az, hogy az elmúlt időszakban nem romlott az állapota és a szepszist is átvészelte, okot ad a bizakodásra, hogy van még valamennyi ideje. Felételezem palliatív ellátásban részesül, ez a legtöbb, amit a helyzetéből eredően tehetnek.


Egyébként 1 hete diagnosztizálták szintúgy petefészekrákkal édesanyám keresztanyját, ő 82 éves. Nem tudják még, hogy van-e áttét. Akárhogy is, ebben a korban már necces a kemó..

2023. márc. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

Nagymamámat múlt hétfőn temettük. Az utolsó 3 héten napról - napra gyengébb lett. Szívelégtelenséggel vették fel a kórházban, úgy volt a szív uh után műteni kell. Csináltak ct -t és akkor derült ki, hogy tüdőrákja van, áttéttel a májon, mellhártyán, nyirokcsomókon és agyon. Hétfőn tudtuk meg ezt, vasárnap meghalt. Abszolút nem látszódott rajta semmi, hogy gond lenne. Ő érezte valószínűleg hogy valami nem stimmel , de egyáltalán nem panaszkodott. 73 lett volna októberben...

Ezzel azt szeretném mondani hogy teljesen egyéni. Mondd el neki minden nap, mennyire szereted! Öleld és puszild meg sokszor! Én szerencsére el tudtam az én mamámtól búcsúzni, anyám hazahozta a kórházból.

Minden jót nektek!

2023. márc. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!