Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha az OM rtg -en nem látszik...

Ha az OM rtg -en nem látszik eltérés, akkor mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

A jobb szememnél az orrnyergem körül sokszor fura, nyomó érzésem van. Néha az arccsontom is, meg a szemem is olyan fura, mintha enyhén fájna, de nem tart sokáig.

Közben folyamatosan garatra csorgó váladékot észlelek.

Elküldtek a szemészetre, ott mindent rendben találtak, majd onnan egy OM rtg - re, ahol annyit írtak, hogy az om- ek légtartók, de van egy cisztám a fogam fölött.Ezt egy fog rtg is megerősítette, már van időpontom a műtétre a szájsebészetre.

Az a kérdésem, hogy ha nem látszik semmi kóros a OM rtg -en, akkor tuti, hogy semmi baj? Mert akkor nem értem, miért fájdogál, meg nyom néha, és csurog folyton a takony hátra...

A fülorrgégészeten meg sem vizsgáltak, rám förmedtek, minek mentem oda...

Én félek, hogy esetleg valamit nem látnak meg, és komolyabb panaszom is lehet. Hogy tovább terjed, ha valami ott be van gyulladva.

Vagy lehet a fogamtól is? 2 orvos is mondta, hogy nem, de én az ismerőseimnek mások a tapasztalatai...


2023. márc. 29. 15:40
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
OM-en leírták, légtartóak a melléküregek, ergo arcüregben nincs gyulladás. Ettől más gond lehet, röntgennel mást nem lehet megmondani erről. Ha nagy gond van, kell CT,de így leírva nincs olyan tüneted, amivel CT-re utalnának be.
2023. márc. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Én valamilyen arcüreggyulladás félére gondoltam, de egyszerűen nem tudok továbblépni, a háziorvosom nem veszi fel a telefont, annyi a beteg. Illetve kb.4-5 óra hozzá a várakozás a rendelőben.

Nem tudom, ez a fájdalom honnan jön akkor, és miért jön hátul a csorgás.

MR vizsgálatom volt a szemem miatt, de ott csak a szememet nézték, és a környező területeket nem. Ott megállapították, hogy a szememnek nincs baja, nem szemészeti probléma a szem környéki fájdalom.

2023. márc. 29. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!