Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most akkor 15 napos betegszaba...

Most akkor 15 napos betegszabadságra vagy fizetetlen táppénzre vagyok jogosult?

Figyelt kérdés

Tudni kell,2022.02.01-től voltam táppénzen 2022.08.10-ig majd 2022.09.12-2023.03.07 ig azaz folyamatos táppénzt ki meritettem.(egyéb betegség, műtét, rehabilitáció stb). Viszont 2023.04.24-től ismét nem fogok dolgozni mert lesz egy műtétem...ilyenkor él a 15 napos betegszabadság vajon? Vagy fizetes nélküli táppénz-re leszek jogosult?

Munkahely szerint él a 15 napos, de nem biztosak benne. Esetleg valaki jártas ebben?

Köszönöm



#táppénz #műtét #15 napos betegszabadság
2023. ápr. 1. 08:54
 1/1 anonim válasza:
100%
Ha a munkaviszonyod fennállt 01.01-jén, akkor a 15 nap betegszabi (munkanapban számolva) jár az évre. Ha kimeríted, és a korábbi előzmények miatt nincs meg a kellő biztosításban töltött idő, akkor utána lesz fizetés nélküli táppénz.
2023. ápr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!