Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi bajom lehet?

Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Évek óta tart és nem igazán akar megszűnni a probléma.

A hüvelyem sokszor nagyon viszket, csúnyán hámlik (ilyen fehér pikkelyekben jön le néha), sok folyásom van ami sárgás színű betéten.

Nem élek nemi életet illetve szűz vagyok.

Főleg a sok folyás zavar. Tudom, hogy normális bizonyos mennyiség de nálam nagyon sok van ami már zavaró. Néha mintha bepisilnék úgy jön a folyás. Volt, hogy plázában elmentem pisilni, utána kijöttem és ahogy rendbe tettem magam éreztem a bepisilés érzetet de nem pisi volt, hanem a folyás. Máskor buszon volt, hogy ahogy leültem akkor folyt a folyás. Állandóan betétet kell hordanom, különben átázna a bugyim de betét nem szeretnék állandóan hordani de kell. Intim mosakodót is használok, mert nélküle nem érzem ott tisztának magam, de ezt se szeretnék használni. Régebben mikor suliztam, nem hordam viszont olyan lett a bugyim és valaki meg is jegyezte, hogy "p.na szag van emberek" és ez mély nyomot hagyott bennem, még ha nem is rám terelődött a gyanú, mert azóta félek, hogy más is érzi a folyásomat ha pl.nem sűrűn cserélek betétet. Szerintetek lehet érezni a folyást? Amúgy a probléma enyhébb ha sűrűbben borotválkozok ott csupaszra, mintha hirtelen megszűnne minden gond. Mit tanácsoltok, hogy hozzam rendbe magam ott lent? Egyébként ez a fő okozója az erős szorongásomnak, ha nem lenne gond a hüvelyemmel sokkal lazább lennék de emiatt rettentően szorongok és pánikolok néha a szag fóbia miatt, nehogy érezze más is ha ne adj isten nem tudok hamar cserélni. Egész napos busz kirándulásokon is mindig a wc lehetőségeket várom, hogy cseréljek és ha megörtént utána sokkal nyugodtabb vagyok, mert tudom hogy nem én vagyok ha rossz szagot érzek. Állandóan ha valami büdöset érzek egyből arra gondolok, hogy a hüvelyem lehet az és emiatt szorongok, pánikolok. Volt, hogy pár megállóval előrébb szálltam le, mert pánikoltam ahogy emberek szemeztek velem és az volt bennem nehogy érezzék a hüvelyem szagát, de valójában lehet sosem érezte senki és akkor is max valami más miatt mondta a p.na szagot. Szerintetek lehet érezni ha valakinek sok hüvelyi folyása van? De még a bőr hámlása is nagyon zavaró, mert ha sokáig nem tudom megmosni akkor undin néz ki és darabokban jön le a hámlás. Mi lehet a hüvelyemmel? Miért nem akar meggyógyulni? Mit tegyek, hogy ne szorongjak miatta? Köszi ha írsz. 25N vagyok.



2023. ápr. 2. 05:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia ugyan ez van velem.

Neha viszket folyasom van es hamlik.

Az intim mosakodót kerüld(nekem a nőgyógyaszom mondta)

2023. ápr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1-Köszi, csak nélküle nem érzem tisztának ott magam, ezt hogy oldhatom meg?
2023. ápr. 2. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Mikor tusolsz ott is mosdd meg
2023. ápr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-Ez nyilván megtörténik de ettől függetlenül nem érzem tisztának magam ott...
2023. ápr. 2. 15:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Az általad leírt tünetek valószínűleg valamilyen hüvelyi fertőzésre utalnak. A viszketés, hámló bőr és sárgás folyás a hüvelyi fertőzések jelei lehetnek, például candida fertőzés, bakteriális vaginózis vagy trichomoniasis. Az állandó folyás és a szag is utalhat fertőzésre. Fontos, hogy mihamarabb fordulj nőgyógyászhoz, aki elvégezheti a szükséges vizsgálatokat, felállíthatja a pontos diagnózist, és előírhatja a megfelelő kezelést.


Amíg eljutsz az orvoshoz, használj tisztálkodáshoz olyan szappant, amely a hüvely pH-ját kíméli, és ne használj illatosított mosószereket. Viselj laza ruhákat, amelyek nem korlátozzák a levegő áramlását a hüvely körül, és kerüld a fehérneműket, amelyek szintén korlátozhatják a légáramlást.


Fontos, hogy ne szégyelld magad és ne szorongj azért, ami történik a testeddel. Az ilyen problémákkal küzdő nők sokan vannak, de orvosi segítséggel sokszor könnyen kezelhetők. Tartsd szem előtt, hogy erről nem te tehetsz, és nem kell szégyenkezned vagy pánikba esned miatta. Az orvosi ellátás igénybevétele és az egészséged megőrzése fontosabb, mint a szégyenkezés vagy a pánik.

2023. ápr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!