Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megszeretnem kerdezni hogy...

Megszeretnem kerdezni hogy volt mar mas is ilyen helyzetbe??

Figyelt kérdés
11 eves koromtol 16 eves koromig nagyon rossz korulmenyek kozott eltunk,gyakran szekaltak a suliba mert nem hordtam markas cuccokat,az egesz osztalytarsam lenezett es minden nap csufoltak,ez meg nem volt eleg apum gyakran bantotta anyumat es hat nagyon kicsi voltam nem tudtam semmit tenni,kb 2eve elkoltoztunk es most minden jo,apam nem iszik mar 1eve nincs semmi.. amire kinyitom a szam az megvan.mindent megbeszelunk es nincs veszekedes,de valahogy nem tudom elfelejteni a multat,a sok rosszat,bantast,szenvedest...akarki valami rosszat mind konkretan olyan mint ha egy kessel szurnam a szivemet vagy valami ilyesmi,es azt erzem hogy soha nem lesz senkim egyedul leszek amig elek,nincsenek barataim lennenek de nem kell.a hazbol kisem lepek,nem erdekel semmi.ahanyszor ra nezek apumra mindig az jut eszembe hogy mi volt a multba,gyakran azt erzem hogy jobb volna meghalni es senkinek sem hianyoznek,gyakran tor ram hirtelen idegesseg es szet tudnek utni mindent,ezert is tort el a kezem es kirugtak a sulimbol mert az ora kozepen ra boritottam egy gyerekre a padot,stb...neha meg azt erzem hogy egy senki vagyok es semmire sem fogom vinni,bele kotok mindenbe es sajat magam hibaztatom olyan dolgokert ami nem is az en hibam ez kb honaponta vagy hetente jon elo mindig valtozo,de csak azota van miotta elkoltoztunk es uj eletet keztunk,eszaka hajnalokig fent vagyok es gondolkozok hogy mit rontottam el es hogy mi lesz a jovobe,pedig semmi okom mert van eleg penzunk felre teve,anyum is valalkozo es amup is szovam semmi okom ra bocsanat ha egy kicsit hosszu lett de annyira jo volt ezt ki adnom magambol..... volt mar mas is ilyen helyzetbe annak varom a valaszat hogy mi megis hogy tudnak ezen valtoztatni es tul lepni

#Mi lehet a bajom ?
2022. dec. 7. 00:57
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Talán fel kellene keresned egy pszichológust, mert ezen mi nem fogunk tudni érdemben segíteni. Persze írkálhatunk ide szépeket, de az semmit nem ér, szemben egy terápiával.
2022. dec. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%
Egyetértek az előttem szólóval! Menj pszichológushoz.
2022. dec. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
11%

Kedves, kérdező!


Mivel nincsen senki, akivel mindezt megbeszélhetnéd, ezen dolgok jobban felhalmozódnak benned és adott esetekben kirobbannak, amikor már sok kicsi dologgal megtelik a pohár.


Minden eset, mindenki másnál több millió tényezőkből tevődik össze, épp úgy mint maga a személyiség is.


Számodra jelenleg egy egyoldalú társalgás szükséges, mert ilyen állapotban emberi kapcsolatokra nem alkalmas személy vagy s ezt pillanatnyilag el kell fogadni, fel kell dolgozni.

S javítani, fejlődni, ám sokaknak nem megy ez egyedül, erre vannak azok az emberek, akik munkakörébe beletartozik az, hogy veled foglalkozzon és segítsen a problémák gyökeréig leásni, majd megoldani azokat.


Nem szégyen szakihoz fordulni.

Vannak segélyhívó számok is, ahol beszélgethetsz valakivel s rád figyel, ám te esetedben is szükséges a személyes találkozó, szakival való mély elmélkedés.


Merj segítséget kérni!


Igen, biztos jó volt pillanatnyilag kiírni magadból, amolyan felszabaduló pillanat, de mégse az igazi s ezt érzed magadban mélyen: ez kevés.


Mindemellett idővel ugye több probléma is jön, mint "mellékhatás", depresszió, szorongás, személyiségzavar, stb, de akár fizikai fájdalmak/tünetek.


Migrénes fejfájás, fülsípolás, emésztési problémák, nem megszokott izzadság, de akár belső szervi gyulladások is.


El tud fajulni.


Merj lépni! Tapasgtalatból is mondom.

Mielőbb annál jobb.❤️ S nyugi, helyre jössz! A dolgok felismerése és elismerése már egy kezdeti lépés a jó irányba. Innentől akarnod kell a javululást és tenni érte.


Javaslom a Tanulom magam youtube csatornát és más csatornákon is vannak beszélgetések melyek a személyiséggek kapcsolatos dolgokat beszélik meg.


WMN magazin Krisztáékkal szintén sok olyan témát feszegetnek, melyek fontosak s velünk emberekkel kapcsolatos.


Az erre születtél című könyvet is ajánlom figyelmedbe, de pl az említett youtube csatornán is vannak könyvjavaslatok.


S merj nyitott elmével több aspektusból megismerni dolgokat, információkat befogadni.


Mindemellett fejleszd a kommunikációdat, hogy idővel pl anyuddal legalább tudj ezekről beszélgetni nyugis körülmények között.


Menni fog! Hajrá, csajszi! 😊


30N

2022. dec. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!