Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az apósom felújította a...

Az apósom felújította a fürdőszobájában a járólapot, de a küszöböt nem rakta még vissza és belerúgott a járólapba. Baj lett belőle, mi legyen ?

Figyelt kérdés

Mivel ~200 km-re lakik tőlünk, sajnos nem túl gyakran látogatjuk.

Fiatal pár vagyunk és mi is épp a házzal és miegymással foglalkozunk, most elég húzósak a napjaink.

Viszont az apósom NEM szólt, hogy lenne bármilyen baja!

Már ez az incidens előtt is fájt a lába, ezt tudtam, viszont azóta szóba sem hozta, hogy történt valami.

Olyan jól sikerült belerúgnia abba a járólapba, hogy az ketté tört.

Viszont azt azóta kicserélte.

Erről nem szólt semmit.

Nem is láttuk.

Csak épp annyit mondott, hogy most "jobban fáj a lába".

A kis lábujjával rúgott a lapba és most el van neki fertőződve.

Nem is tudom, hogy mikor derült volna ki!

Telefonon szoktunk érdeklődni iránta, meglátogatni is szoktuk, de ez majd 2 hónapos sztori.

2 hónappal ezelőtt voltunk, de akkor még nem rúgott bele semmibe.

Most hogy nekünk is több dolgunk van, ezért nem mentünk hozzá 2 hónapja.

A múlt héten "bukott le".

Azóta vittük orvoshoz, mindenhova, de le akarják vágni neki a lábujját.

Szó ami szó, elég gatyául néz ki, de mozgatni tudja, rá tud állni, érzi, csak be van gennyesedve neki.

Olyan szerencsétlen dolog fordult elő nála, hogy az egyik este elcsúszott a fürdőben és belerúgott a mosógépbe, erre kifakadt a lábujja.

Sok genny, meg vér meg nem tudom én mi kifolyt belőle, meg elkezdte nyomkodni is...

Azóta mind a ketten kivettünk szabit, hogy nála lehessünk és ápolhassuk valamennyire, meg mindenféle csodagyógyszert tudjunk találni neki.

De az orvosok nem akarják ellátni.

Nem akarnak vele csinálni semmit.

Be van feketedve (de ez a gennyes vér miatt is lehet ami miatt ilyen csúnyán néz ki).

Egy kenőcsöt, semmit nem írtak fel.

Egyszerűen le akarják vágni.


Valaki tudna valamit ajánlani ?

A sokadik orvos után egy felírt egy antibiotikumot, szedetünk vele C-vitamint meg Q10et, egy ismerős ajánlotta egy krémet, aminek most nem jut eszembe a neve...

De ahova vittük el se látták, be se kötötték, le se fertőtlenítették.


Ami miatt majd 2 hónapot sumákolt, hogy mi történt, csak rendre mondta, hogy alig tud feküdni, ülni, mert nagyon rossz neki, max állni tudott és járkálni, na emiatt mentünk le ránézni, hogy mégis mi van.

De akkor is azt mondta, hogy semmi, majd elmúlik.


De azon kívül, hogy mosogatta, semmi mással nem kezelte.

2 hónapja ilyen.

Amikor belerúgott a lapba nem tört el a lábujja.

De bevérzett és gennyes.

Szerintem emiatt néz ki ilyen csúnyán.

De rögtön le akarják vágni neki.

Azt mondják el van halva, az erekkel van valami problémája stb...el van üszkösödve meg ilyesmi.

De azzal, hogy belerúgott valamibe, azzal senki sem törődik.

Annyit mondtak, hogy a rossz erei miatt lett ilyen, a cigi miatt, meg mert magas a vérnyomása. Ennyi.

Betadint meg amit tudtunk próbáltunk rá tenni...

De ezzel nem lehet sokmindent elérni.


Valaki kérem segítsen valami információval! :(

Mindig is dolgozott, abban a 2 hónapban is, akkor sem pihentette.


Mit lehet tenni ?

Nagyon régen olvastam valamit arról, hogy az "elüszkösödött" lábujjakat/lábat is valahogyan meg lehet menteni.

Vagy ha nincs is teljesen elüszkösödve...

Próbáltam a neten utána olvasni, mindenfele, de nem találom ilyesmit.


Elnézést kérek, hogy összeszedettlen voltam, de remélem érthető voltam valamennyire.

Hálásan megköszönnék minden segítséget!



2023. ápr. 5. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Magánrendelésen megvizsgálják, aztán kiderül. Nyilván vérmérgezése nincs, mert az már hamarabb okozott volna problémát. Mivel nem gyógyul a seb egészségügyi problémája lehet, hogy pontosan mi, azt az orvos megmondja, csak ne várjatok az állami ellátásra, mert nem csak a lábujja fogja bánni.
2023. ápr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Mar mit akarnal mit irjanak fel egy szo szerint lerohadt, fekete, elhalt labujjra? Neked is sok eszed van.


Megmondtak, le kell vagni. De persze maradhat igy, a vegen majd az egesz labat elveszti, rosszabb esetben vermergezest kap es meghal. Ha nektek igy jo, biztassatok csak az oreget a hulyesegre, persze.


Amugy nem cukorbeteg? Nagypapamnal szo szerint ugyanezt a sztorit zongoraztuk le. Beverte a labujjat, 2 honapig nem szolt, aztan vegul levagtak neki. Muszaj volt, egyszeruen mar latszott, hogy terjed neki felfele az uszkosodes.

De cukorbetegseg volt a fo ok, ami miatt nem gyogyult elvileg. Ja meg persze mert o is leszarta.


Amugy utana is siman tudott jarni, nem befolyasolta semmiben.

2023. ápr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az államiban sajnos ez megy, mindenkinek le akarják vágni a lábát, lábujját, aki hozzájuk fordul :(
2023. ápr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem cukorbeteg szerencsére.

De nagyon remélem, hogy meg lehet menteni, mert annyira nem néz ki szörnyűen, mint amilyen képeket láttam.

Ezt meg kéne próbálni valahogy kezelni, mert nem volt kezelve egyáltalán.

És még így 2 hónap elteltével sem olyan gatya.

De ha nem lesz kezdve vele semmi, akkor baj is lehet belőle és muszáj lesz levágni...

2023. ápr. 5. 18:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Dolgoztam idősek otthonában. Ez még a "jobbik eset", hogy csak a lábujját akarják levágni, mert ott, az otthonban egy bácsinak térdből kellett levágni a lábát, ugyancsak egy kis lábujj seb miatt, amit elsumákolt.


Van egy FONO-s kenőcs. Mindjárt megnézem, elviekben ha Natúrlad készíti, kapható, mert régen gyógyszertárban keverték.


Unguentum antisepticum FONO VIII.

(Ung. antisept.)

Itt van a recept összetevője:

[link]


Hát, sajna a Natúrland nem gyártja, fel kellene íratni, ha van ismerős orvos. Nagyon csúnya sebeket is képes helyrehozni, de természetesen előtte fertőtlenítő, én pl. hydrogénperoxid 3%-os (H2O2) ecsetelőt javaslok. Ez utóbbi tudtommal kapható a patikákba.

2023. ápr. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!