Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki valami ötlettel tudna...

Valaki valami ötlettel tudna segíteni esetleg? (Inzulinrezisztencia, PCOS)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves lány vagyok, nem régiben kiderült hogy inzulinrezisztenciám van illetve PCOS. Nagyon szeretnék lefogyni és helyretenni az egészségem. Tudni kell rólam hogy egyébként szeretek mozogni, mindent megeszek nincs bajom semmilyen étkezéssel. Szénhidrát csökkentett diétát kéne folytatnom ezt el is kezdtem, viszont hamar feladtam. A szüleimet nem igazán érdeklik a betegségek illetve igazából én sem nagyon, egyedül meg elég nehéz. Délután 4körül érek haza általában, folyamatosan levert vagyok rettentően fáradt és emiatt nincs semmi energiám magamnak készíteni ételt, a szüleim pedig nem fognak. Heti 3 alkalommal van tesi ott aktívan résztveszek enni általában napi 1x szoktam itthon vinni iskolába nem szoktam mert reggelente nagyon nehezen kelek mert aludhatok 12 órát is rettentő kimerült maradok, pénzem pedig nem igazán van arra hogy annyiért vegyek szénhidrát csökkentett ételeket. Nagyom szeretném, hogy jobban legyek, mert fontos lenne az egészségem, de lelkileg is eléggé megterhel és rengetegszer vagyok depresszív állapotban. Alma típusú elhízás, 92kg, 162cm. Valami tanácsot esetleg, hogy hogyan tudom egyedül megteremteni a szokást mert tudom nem elkezdeni nehéz hanem megtartani, főleg segítség nélkül és a továbbtanulás is fontos számomra ezért tanulásra is időt kéne szakítanom… Nem azt szeretném hogy oldjátok meg életem nagy problémáit hanem tippeket szeretnék, amikkel rendszerezhetem az életem. Tudom nem vagyok már kisgyerek, de a támogatás nagyon jól esne. Remélem akik egy vízben eveznek velem, kicsit könnyebb nekik! Legyen szép napotok! :)

Ui: olyan tippeket, hogy beszéljek a szüleimmel meg stb stb. hanyagoljuk, ismerem őket és még én lennék a szar hogy ilyenre kérem őket. Fél évig könyörögtem azért is hogy nőgyógyászhoz vigyenek mert én tudtam, hogy valami nem stimmel velem, majd lebasztak azért mert beteg vagyok (mintha bármennyire is tehetnék én ezért). Sajnos ezt valahogyan de egyedül kell megoldanom.



2023. ápr. 5. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Beszélgetni szeretnél, vagy megoldást? Ebben a témában én lehangolóan spártai vagyok: a kaja oldja meg. Ne élelmiszeripari hulladékokat egyél, hanem olyat kaját, amin kb. látod, hogy mi az eredetileg.

A fehér tészta, a cukor, a chips, a keksz pl. nem ilyen. Ebből ki lehet következtetni, hogy mi az, ami viszont olyan.

A szénhidrátcsökkentett dologgal nem voltál messze a megoldástól, de az nem segít, ha fosból eszel szénhidrátcsökkentettet.


Amit a pszichés részről mondanék: a leírásod alapján kissé fárasztóan merevnek tűnsz és ilyen diagnózisaid meg elképzeléseid vannak dolgokról, úgy, hogy kb. -10 az élettapasztalatod. Ezen redukálj kicsit, lazulj! Sok a blablabla.

2023. ápr. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ez egy olyan állapot amiből nehéz normális kaják nélkül kimászni.

Én egész kisgyerekkoromtól kövér voltam. Otthon nem igen volt zöldség pl. Állandóan a krumpli tészta rizs, rántásos főzelékek, fehérkenyér ment csak. Itt kezdődtek a problémáim. Hiába nem ettem sokat, mindig csak 1 normál tányér kaját kaptunk, 1 szelet kenyeret stb, mert elég kevés pénze volt a szüleimnek, bizony be kellett osztani. így is elhíztam, csak simán ezektől a kajáktól. Rendszeres sport ( heti kötelező 3 óra úszás,2 óra edzés, és 5 kemény tesióra mellett is. ( Tesitagozatos voltam)

Sok minden történt az évek alatt míg fogyni próbáltam, sok problémával szembesültem, sok egyéb bajom lett a kövérségen kívül. Ebbe most nem mennék bele... Hosszú.

De érdemi változás addig nem volt amíg 1részt anyagilag nem lettem független, illetve 2.részt amint számomra megfelelő információkat nem kaptam a diétát illetően. Amint ezek teljesülhettek az életemben, máris megoldódott a probléma nagy része.

Lefogytam, súlyt tartok már. Teljesen más az étrendem mint régen. Rengeteg zöldséget eszem, húsféléket, tojást, sajtokat, olajos magvakat, meg még már kiegészítőt, ch csökkentett kenyeret és tésztát nagyon minimális mennyiségben.

Amit te tenni tudsz jelen helyzetben az az, hogy sokat mozogj, és ha nincs minőségibb étkezésre lehetőséged a szüleid miatt, akkor számolj kalóriát. Szar kajákkal sokkal nehezebb lesz kevesebb kalóriával jóllakni, de talán segít valamit.

2023. ápr. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kalóriaszámításig meglepően értelmesnek tűnt a válaszod gyakorikérdések dimenzióban.
2023. ápr. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Én is hasonló problémákkal küzdök. A lehangoltságodnak lehet egyébként fizikai oka, én egy kicsit kába és egykedvű leszek ha sokáig nem eszek. Az ilyen betegségnék oda kell figyelni a 3-4 óránkénti rendszeres evésre. Sajnos étrend megszervezése nélkül (pl 160 g-os diéta) egy kicsit nehéz, de nyilván ne legyél túl szigorú magaddal az elején. Azt tanácsolom, hogy fokozatosan változtass (pl nekem segített hogy most már tényleg legtöbbször desszertként eszem a csokit és nem étkezésként). Vannak szakácskönyvek, illetve mintaétrendek az interneten. A főzés elég időigényes (meg nem tudom mennyire szeretsz főzni), szóval én először a reggelin változtatnék, próbálnék rendszeresebben enni és ha nem is kiszámolt de egy fokkal egészségesebb és gyorsabb (pl rántotta) ebédeket csinálni magamnak. Tényleg figyelj arra, hogy ne hibáztasd magadat, ne legyél túl szigorú magaddal és próbálj kitűzni reális célokat (amik a tanulással is egyensúlyba vannak). Ez biztos nagyon megterhelő most számodra, egyetemen vagy nyáron, amikor már több szabadidőd lesz lehet egy fokkal egyszerűbb lesz. Sok szerencsét és minden jót kívánok neked :)
2023. ápr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyébként a szénhidrátcsökkentett kaják is elég becsapósak tudnak lenni.
2023. ápr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!