Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valaki megeszik egy több...

Ha valaki megeszik egy több éve megromlott halkonzervet, előfordulhat, hogy belehal?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 10. 02:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha mint írtad "megromlott" akkor egyértelműen benne van a pakliban, hogy ételmérgezést kap, viszont a konzerves kaják gyakran lejárat után is ehetőek, nem hiába tartós élelmiszerek.
2023. ápr. 10. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valamilyen ételmérgezése lesz, valószínű. Általában a konzerveknél és a halaknál, főleg a kettő együttesénél a spórás, hosszú ideig vegetatív állapotban létezni képes baktériumok fordulnak elő, pl. az esetek többségében a Clostridium botulinum, amely a botulizmus nevű betegséget okozza. De persze előfordulnak más fajok is, más tüneteket okozva. De az ünnepi sonka miatt a botulismus aktuális, ezért említettem.
2023. ápr. 10. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bele lehet halni, igen. A romlott élelmiszerrel együtt többféle baktérium is a szervezetbe kerülhet. A legveszélyesebbek amik toxin termelnek. Ételmérgezésnél a tünetek különböző időn belül jelentkeznek. Akár többféle tünet vagy tünetegyüttes is jelentkezhet, rossz közérzet , hányás, hasmenés, látászavar, kordinációs problémák. A lehető leghamarabb kezelni kell.

Persze van olyan ételmérgezés, fertőzés amivel a szervezet meg tud birkózni, de az is kellemetlen.


Viszont bizonyos ételmérgezésnél pont a keletkező toxin miatt, ha a beteg nem kap megfelelő kezelést, meghalhat.


A toxin az izmokra , és a központi idegrendszere nagyon veszélyes.

Ilyen jellegű ételmérgezésnél , ha nincs időben kezelve a toxin miatt az izmok, legyengülnek, lebénulnak a légzőizommal együtt, az pedig fulladáshoz vezet. Ételmérgezés szövődményeibe is bele lehet halni ezért fontos, hogy a tünetek jelentkezése után a lehető leghamarabb, felismerjék milyen jellegű a mérgezés. És annak függvényében kezeljék azt. Oda kell rá figyelni.

2023. ápr. 10. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2023. ápr. 10. 09:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy megromlott, vagy lejárt a szavatossága.

Egy hűvös kamrában simán 2x annyi ideig eláll a konzerv, mint ami rá van írva.

Szóval egy 5 éves szavatosságú konzervet 7 év után még nagyon nagy eséllyel simán meg lehet enni.

De ha mondjuk lakótelepen tároltad télen-nyáron 25-25 fokban, akkor már nincs ennyi rahagyás

2023. ápr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Több évvel ezelőtt történt a dolog.


A páromnál voltam és egy több napos böjt után.


Lakótelepen lakott akkor. Ott volt a konyhában a pulton egy halkonzerv és fogalmam sincs, hogy jött akkor, hogy eszembe jutott, hogy azt egyem meg.

Több éve lejárt volt (és ugye nem volt hűvös helyen tárolva).


Megettem. Nem esett jól. Jött egy ilyen érzés, hogy gyorsan hányjam ki, különben baj lesz. Kihánytam.


Így nem volt baj. De akkor ezek szerint lehetett volna. Akkor jól tettem, hogy kihánytam.

2023. ápr. 10. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!