Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kb. egy hónapja szedek gyógysz...

Kb. egy hónapja szedek gyógyszert magas koleszterinre, orvosi utasításra. Mai labor szerint az érték a normál tartomány határérték minimuma alatt van, tehát alacsony. Jövő hétfőn megyek vissza dokihoz. Addig szedjem a gyógyszert vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 11. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Koleszterincsökkentőt folyamatosan kell szedni.
2023. ápr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Szedjed a gyógyszert, de csökkentett adagban, azaz ha széttörhető, akkor a felét, ha filmtabletta, akkor kétnaponta. Az egyéni dózist csak kísérletezéssel lehet belőni. Én a harmadik fajta koleszterin csökkentőt szedem, mert az első kettő egy idő után lábszár izomgörcsöket okozott mellékhatásként. Most a 10 mg-os Rosuvastatinból hétfőn és pénteken veszek be 1-1 tablettát és a koleszterinem a normál tartományban van.
2023. ápr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi

2: már eddig is csak felet szedtem

2023. ápr. 11. 20:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nálad nem jelentkeztek mellékhatások az eredeti adagnál (izomgörcs, izomfájdalom, gyengeség), akkor ne csökkentsd az adagot.

Nem létezik túl alacsony koleszterinszint: minél alacsonyabb, annál jobb.

2023. ápr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gondolom, azért van alsó határérték, mert létezik.
2023. ápr. 11. 22:30
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kardiológus szakorvosjelöltként én is csatlakozok a 4-es válaszolóhoz: nem, nem létezik túl alacsony koleszterinszint. Hogy a papíron ilyet miért jelölnek, azt nem tudom pontosan, valószínűleg ez inkább valami labortechnikai dolog lehet, pl. hogy az alatt nem teljesen exact a mérés. De minél alacsonyabbra sikerül vinni a koleszterinszintet, annál jobban csökken a cardiovasculáris rizikó.
2023. ápr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!