Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A rüh el múlik 2-3 hét alatt,...

A rüh el múlik 2-3 hét alatt, ha kezelve van a rázó keverékkel?

Figyelt kérdés

Idős otthonban vagyon ápoló.

Április elején kiderült, hogy több lakó is ruhes, vagyis ezt mondta a bőr gyógyászat. Azóta kezelve vannak a Linimentum keverékkel, de még mindig viszketnek, kiütésesek. Azt mondja a többi dolgozó, hogy ha ez rüh lenne, akkor már el kellene múljon nekik ettől a kezeléstől. Én nagyon be vagyok parázva ettől, mivel nem szeretném haza hozni a 2 kis gyerekemre. Ma együk kolléganőm mutatta tele van apró pici piros kiütéssel a melle alatt és a hasa körül. Tegnap volt orvoshoz egy másik dolgozó is, mert kiütése jelentkezett, de azt mondta az nem rüh , hanem allergia. Én nem érintkezek a lakókkal, mindent kesztyűben csinálok , sűrűn mosok kezet. Mit gondoltok? Nagyon felek…


ápr. 26. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan jártam, szinten idősek otthonában. Mi is használtunk Linimentumot meg Novascabint, de ha rüh lett volna, el kellett volna nekik is múlni, de nem múlt. Annyit értünk el, hogy az időseknek csak kiszárítottuk a bőrüket, ugyan úgy pöttyösök maradtak, de már a száraz bőrük miatt is vakaróztak. Szerintem ez egy ördögi kör, szóval én eljöttem, mert már nem bírtam.
ápr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne még egy bőrgyógyásszal rájuk nézni. Az lenne a biztos.
ápr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A rühatka váladéka hosszan tartó allergiás jelenséget is kivált.

Szóval sokkal tovább vakarózik, akinek volt, még ha már atkamentes is.

De a kolléganő alighanem elkapta.

Fontos az ágynemű főzőmosása, és vasalása is.

ápr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szia első válaszoló. El kapta valaki akkor tőlük ?
ápr. 26. 20:50
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyik legkönnyebben gyógyítható dolog a rüh. Szóval nem kell félni tőle, ha elkaptad lekezeled magad és a gyerekekt is és szinte azonnal meg is szabadultál tőle. Arra kell figyelni, hogy ne terjedjenek el nagyon, mert akkor már nehezebb a kezelés, de ha egy általános higiénia megvan akkor könnyen észrevehető.
ápr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4es

Gyakorlatilag mindegyikünk pöttyök voltak, akik ott dolgoztak. Még a takarítónőn is. De ez biztos nem rüh. Az a baj az intézmény orvosa, mindig azt mondta, hogy az. De akkor kellett volna reagálni mindenkinek a Novascabinra, ha az lett volna. Nálunk folyamatosan kellett ágyat gőzölni, ágyneműt húzni, ruhákat elküldeni a mosodába, és ennek ellenére nem sikerült megállítani. Ha és plusz ózongépet is használtunk. Mai napig nem tudom mi lehetett ez, de nem rüh az is biztos.

ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Azt hiszem, hogy a XXI. század vívmánya az előszobából nyíló zuhanyzó lesz, ahol az utca porát, munkából hazavitt háziállatokat, a közösségi közlekedésben teleköhögött ruházatot ott lehet hagyni.
ápr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A rühtől csak úgy lehet megszabadulni, ha mindenki aki érinett (az összes gondozó, lakó, azok, akik kapcsolatba kerültek velük) egy napon le vannak kezelve, inden a bőrrel érintkező ruhanemű, ágynemű, törölköző ki van mosva. Ha nem így történik a kezelés, akkor egymásnak oda-vissza adogatják a fertőzést!
ápr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8as

Mi is így csináltuk és nagyon nagy meló volt, és sajnos ez sem segített. Egy ideig óráig mintha megszűnni látszott volna, a pöttyök halványultak, és utána már csak a bőrüket kentük Carbamidos krémmel, hogy ne legyen száraz nekik és ne vakarózzanak. Aztán egy idő után kezdődött elölről minden és ember próbáló feladat újra kezdeni.

ápr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsó. El kapta valamelyik gondozó tőlük ?
ápr. 26. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!