Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Paranoiás emberrel mit lehet...

Paranoiás emberrel mit lehet kezdeni ebben az országban?

Figyelt kérdés

Egy rokonunk nagyon durván kezd paranoiássá és szociális média függővé vállni, már felépített magának egy teljes álomvilágot, ahol ő van a középpontban és mindenki ellene van, őt ki akarják tenni a "helyéről", haragszanak rá valakik, őt látják, hallják, sőt, beültették a szemébe, fülébe dolgokat, hogy lássák és hallják amit ő lát/hall. Mikor kórházba került (mással), azt is ezekre az "emberekre" fogta, mert még az ekg görbéjét is tudják távolról befolyásolni....


Én teljesen kifogytam az ötletekből, voltam a háziorvosánál, elmeséltem, hangfelvételekkel igazoltam, adott beutalót pszcihiátriára, de oda nyilván nem hajlandó elmenni, mert szerinte nincs semmi baja és mi is ellene vagyunk. Elmentem a nevében én tanácsot kérni, de onnan is kb el lettem hajtva, mondván amíg nem ön/közveszélyes és ő nem ismeri be, addig nem tudnak vele mit tenni.


Mégis akkor hogy lehet ma magyarországon egy ilyen emberen segíteni?



2023. ápr. 13. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Sehogy, amíg nem lesz ön- vagy közveszélyes. De akkor elég hamar ugrik a rendszer, és egy hónapra elkezdik kényszergyógykezelni. Aztán kiengedik, és újra saját felelőssége lesz, hogy szedi-e a gyógyszereit. Sajnos itthon az ilyen emberekkel NEM TUD mit kezdeni a rendszer, sok ön- és közveszélyes embert is későn vesz észre és nem emel ki időben.
2023. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Beismerni soha nem fogja egy elmebeteg, hogy ő az. Valahogy el kellene érni, hogy elmenjen a pszichiátriára, mert nem lehet tudni, hogy hova fajul a betegsége, mikor lesz közveszélyes.
2023. ápr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!