Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez az ember...

Szerintetek ez az ember milyen mentális betegségben szenved?

Figyelt kérdés
Ismerek egy nagyon ijesztő embert. Nagyjából 30 körüli lehet és az anyjával él. Gyerekkora óta ismerem, mindig fura volt. Nem voltak nagyon barátai, csak kevesen és ritkán. Az iskolában volt amikor szekálták, de ő is szekált másokat. Néha agresszív volt, volt amikor késsel is riogatta akivel baja volt. Egyszer a lift oldalához csapkodott egy beteg galambot és feltörölte vele a padlót de nem ölte meg. Amióta felnőtt nem volt soha barátnője, de láttam utcalányokkal. Van amikor piál is. Egy nagydarab kigyúrt ember és sokat ordít ha valaki házibulit tart. Van amikor odaüvölt, aztán feljelenti az illetőt. Olyan is volt amikor szétverte az ajtót, egy másik bulizó társaságnak meg betörte az ablakát. Ezeket nem sikerült rábizonyítani, de mindenki szinte biztos benne hogy ő volt, éjszaka a sötétben csinálta. El is költöztek miatta az érintettek. Hallottam ismerősöktől hogy facebookon trollkodik és szexuális tartalmú üzenetekkel zaklatja az ismerőseit, és direkt bántó dolgokat ír. Ugyanakkor ha találkozom vele és mások is a házból, akkor normálisnak tűnik, ha tárgyalják hogy előző éjjel ki üvöltött ki az ablakon akkor ő is beszáll a beszélgetésbe találgatni hogy ki volt, eljátszva ezzel hogy nem ő. Milyen betegség ez szerintetek?

2023. ápr. 18. 02:29
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Meglehetősen sok kórképbe beleilleszthető az általad leírt tünetegyüttes. Kicsit pontosítani kellene a leírást. Az sem biztos, hogy beteg az az ember.
2023. ápr. 18. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Biztos van valami agyi fogyatékossága vagy én nem tudom. De az biztos hogy beteg elme.
2023. ápr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Megszálta az ördög.
2023. ápr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én gondoltam valamilyen autizmusra is.
2023. ápr. 18. 11:21
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Elso par mondatbol azt hittem rolam van szo egy regi altalanos ismeros lehetsz, de amint ott van hogy kigyurt ember meg ordibal meg utcalanyok mennek hozza mar tudtam hogy nem rolam van szo xd.


Hat en mar voltam pszichiatrian osztalyon ketszer is. Zarton is meg nyilton.


Even ota szedek gyogyszereket, van kb. 3 szemelyisegzavar diagnozisom meg sulyos major epizodikus rekurrens depresszio.


Sokat jartam az osztalyon meg azon kivul is mentalis betegek csoportjara ahol megismertem droghasznalokon at skizofreneket, meg hozzam hasonlo diagnozisu embereket.


En szerintem az embernek komoly lelki problemai vannak, es mivel egybefuggo a cselekvese meg a hazudozasa ha tenyleg igaz, akkor kizart, hogy pszichotikus legyen vagy manias.


Tehat ami maradt az valamilyen szemelyisegzavar + valamilyen neurotikus jellegu mentalis betegseg.


Ez lehet szorongastol kezdve klinikai depresszio. Gondolom nem jar pszichologushoz vagy pszichiaterhez sem, szoval gyanitom drogozik is.


Ha drogozik, akkor mar egy nagyobb spektrumrol van szo. A leirtak alapjan egy kemenynek tuno "macso csavo" akar lenni, valoszinuleg kokainozik vagy amfetaminozik. Csoporton regen emlekszem akik hasonlo leirassal rendelkeztek mindig ilyen drogokhoz nyultak inkabb meg a piahoz.


En erosen gyanitom hogy drogozik, az ilyen emberek altalaban ha nem keresnek maguktol / nem fogadnak el segitseget, akkor magukat probaljak gyogyitani drogokkal. Pontosabban a lelki serelmeiket.


Egy ilyen "felemelt" meg "aktiv" allapotban mar lehet hogy elkovet nehany dolgot amit ha lejon a drogrol nem csinalna.


De sajnos amikor meg lejon a drogrol az is egy nagyon kellemetlen allapot, szoval lehet akkor meg azert olyan. Lehet hogy belekerult ebbe a korforgasba. Es valamivel meg elaltatja magat fuvel mondjuk vagy hasonlo.


Ha un. "downer" drogokat hasznalna mint opioid drogok vagy benzodiazepinek, akkor nem igazan latnad az utcan es egesz nap otthon lenne es be lenne kabulva a herointol, vagy a benzodiazepinektol meg aludna vagy kib*szott chill lenne.


Ha meg elvonasi tunetei lennenek ezektol a downerektol, akkor max annyira lenne kepes hogy belehanyjon abba a vodorbe ami az agya mellett van.


A leirtak alapjan igy osszegezve, attekintve a multjat es a jelenjet, es amiket en lattam, tapasztaltam masokon es magamon tudok csak egy gondolatra jutni.


Szerintem egy nagyon maganyos ember, szorongos tipus es nala a klinikai depresszio meg szorongas nagyon eros, es ugy nyilvanul meg hogy neha rombol, masokkal ordibal, drogozhat hogy elnyomja az erzeseit.


Az ilyen embereknek altalaban szomoru multjuk van. Probaljak kiadni ugyanazt ami erte oket altalaban. Ferfikent ugye vagyik igazi parkapcsolatra de mivel nem voltak baratai, valoszinuleg nem tud rendesen kommunikalni az emberekkel.


Sokban hasonlit ram, talan csak egyedul annyi a kulonbseg hogy en nem drogoztam (de lehet o sem), viszont en magamon adtam ki a "duhomet", vagdostam magam, tobbszor ongyilkos voltam (tobb mint 3-szor...), ordibaltam magammal, vertem a falat ameddig lila nem lett a kezem ha meg nem birtam mert a fizikai fajdalom nagyobb lett mint a lelki akkor folytattam a masik kezemmel meg ilyenek.


Meg hat nekem van betegseg tudatom, de lehet neki is, csak fel beismerni vagy nemtom.

2023. ápr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál, azok között semmilyen tünet nincs, ami bármilyen mentális betegség tünete lehet. Ezt így nem lehet megtippelni sem.
2023. ápr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért a leírtak némiképp rám is hasonlítanak. Bár ugyan én állatokat nem kínzok, de ha pl a szomszéd beszól, akkor viperával kicsapkodom az ablakait éjszaka.
2023. jún. 17. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Antiszociális pszichopata
nov. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valami tutira van a fickóval, de az, hogy valaki nehezen illeszkedik be, hőbörög, agresszív, hazudozik stb., ez egy csomó mentális kórképben jellemző. Szakember tudná megmondani, aki személyesen is megvizsgálta.
nov. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Simán csak szar az élete, frusztrált, agresszív…1-vel egyetértek.
nov. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!