Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A ferjem csak eskuvo utan...

A ferjem csak eskuvo utan arulta el hogy mentalis betegsegben szenved, illetve csak keson jottem ra hogy gyogyszerfuggo. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elore is a bocsanat az ekezetekert. En valasz helyett egy kovetkezo kerdest fogok bedobni. Paromnak generalizalt szorongasos zavara vanm, amit elfelejtett.... kozolni az eskuvo elott.... Csak a cipralexet arulta el, mondom az biztos nem baj. Most bromazepamot (lexotanil 3 mg) es cipralexet szed, de azt mar het eve (amit azzal ment hogy de nem folyamatosan), es teljesen kuka tole. A napirendjet is teljesen felboritotta. Del korul bevesz egyett, es valahogy del es harom kozott elmegy aludni, este felkel. A baj az ezzel a cuccal hogy az urulesi ideje nagyon hosszu es (a velhetoen) tiszta pillanataiban is teljesen kuka immaron. Mivel az angolja nnyira nem jo, es en sem beszelem nagyon jol a nyelvet, nem tuntek fel azok a dolgok amik most hogy osszehazasodtunk es osszekoltoztunk ezzel egyutt mar szemet szurnak es zavarnak. Borzaszto memori-problemai vannak, semmit nem kepes megtanulni, nagyon egyszeru oswszefuggeseket sem lat at. Zenelunk mind a ketten (egyutt), de mar a zeneben is zavaro, mert csak az improvizacioban lehet vele egyuttmukodni, strukturakat, sorrendeket nem jegyez meg, borzaszto sok a konfliktus belole, foleg ha tobben zenelunk es penzert....Minden problemat letagad, a multkor eljutottunk odaig hogy engem kuldott orvoshoz, borzalmas pataliat csapott amikor azt mondtam neki hogy kerje ki olyan orvos velemnyet a gyogyszerrol akit egyikunk sem ismer. Azt is a lelkemre kototte hogy a tagabb csaladja elott titok, de ezt egy ido utan nem lehetett tartani, mert az o hazajaban elunk, es csak az o csaladjara tudok it6t tamaszkodni egy-ket barattol eltekintve. Arulo meg mindenfele szemet dog lett belolem. Haraalmas veeszekedeseink vannak, a valas majdnem kesz. Tudom hogy fuggo, ertem en. Megigerte hogy lassankent leteszi (orvos nelkul akarja), de szerintem csak hulyit, tobbszor a szemembe hazudott mar, egy szavat sem hiszem. Minden ismerosom azt mondja menekuljek, nade csak a ferjem..... Viszont alig ket honapja vagyunk hazasok, es az idegeim maris tropara mentek. Ti mit gondoltok?



2017. aug. 25. 12:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Miért mész feleségül valakihez, akit nem is ismersz?
2017. aug. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

Eddig hol éltél, és hogyan, kedves?

Merthogy szartál a párod fejére, különben feltűnt volna, az is biztos.


Egyébként add be a válást, ez egyértelmű. Jobb már nem lesz, hidd el.

2017. aug. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ertelmes valaszokat kertem nem ertelmetlen kritikat. A reszleteket nyilvan nem fejtettem ki...
2017. aug. 25. 12:23
 4/18 anonim ***** válasza:
18%
Hagyj fel a leszokasaval kapcsolatos remenyekkel. 16 evesen tudom, mert fuggo vagyok. Felejtsd el a leszokast. Vagy valj el tole, vagy fogadd el igy. Soha nem fog valtozni. Engem elfogadtak, es hidd el, nagyon jo egyutt. Antidepikhez nem ertek, en xanax-párti vagyok :D remelem helyesen dontesz. Ha neki is zavaro lesz, majd leszokik. En is neha magamba duhongok hogy a fenebe lehet ilyen-olyan nap ha azt se ertem mi volt tegnap? Napok esnek ki random, pedig oke a zene fontos , de nalam...en programozotanonc vagyok , megis elem az eletem. Ne felj, probalj turelmes lenni hozza. Csak azt kerd , veled legyen oszinte. Fogadd el amit csinal, barmi is az. Igyekezz segiteni neki. Leszokni nem fog, ahogyan hazudni se tobbet. Hazudni semelyik fuggo nem szeret. Kenyszer. Ne kenyszeritsd ra. Ne akard elvenni tole a boldogsagat, o ilyen modon mar megtalalta azt. Te maskepp is megadhatod neki, pl jo szex. Azt hogy csinaljatok, hogy kulfoldi? Angolul beszeltek? Na az kemeny. A helyedben az lenne a legnagyobb gondom. Az en ferj-jeloltem nem tud angolul, de szerencsemre magyarul igen. En igyekszem mar lerakni a B2-t, amig meg emlekszem valamire az angolbol. Mindent elfelejtek, de rovidtavu magolasra alkalmas vagyok. Tehat minden vizsgan atmenni nem gond. Ujra meg ujra levizsgazni gond. Tudom mi mivel jar, ha kell, tizedjere megtanulom ujra a tortenelmet, es szappannal atcsuszom kettesre. Lehet, ez kuzdelem. Hiszen 5-10 ev tananyagat magolom be kb 3 ora alatt, es masnap ujra, vizsga elott 10 perccel. A programozassal nem tudom mi lesz, ha kell vizsga elott minden parancsnak utananezek husszor, inkabb ez, mint a boldogtalansag! A boldog eletert kuzdjon az ember! Na megkuzdok en a masodfoku egyenlettel is ha kell! Figyelmetlensegi hibak miatt kettes volt. Jogos. Ha egy plusz helyett minuszt irsz, ne varj helyes eredmenyt. 2 het magolas volt. Kit erdekel, kettes megvan!! Csak azt mondom neki nehezebb tanulni, ne hagyd magara. Mintha diszest tanitanal. Turelmesen :) minden rendbejon ha eleg empatiaval rendelkezel
2017. aug. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Sajonos itt tényleg a válás a legjobb, amit tehetsz. Megváltozni nem fog, egyre erősebb gyógyszert fog szedni. Ezekkel a gyógyszerekkel a gyermekvállalás is necces. Soha nem számíthatsz rá, és soha nem bízhatsz még benne 100%-ban. Tényleg tönkre fogsz menni idegileg. Nagyon nehéz az elválás, főleg, ha szereted, de tedd meg. Gyere haza egy időre és felejtsd el.
2017. aug. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Amugy azert kattinthatatlan a kulcsszo mert el van irva. Vagy sedativ vagy szedatív (hosszu i) xD tudok okossagokat mondani, de most valahogy meguntam a tudomanyos pszichiater-dumamat. Mindenki nyaljon LSD-t extazyval es kesz!!! :D (ez pl elony, mert jo kedvem van, a hatrany pedig az emocionalis zavar, hirtelen jokedv, nevetes/siras..mentalis gond is lehet vagy csak mellekhatas/elvonasi tunet) azert remelem segitettem, ha van kerdesed irj, probalok ertelmes valaszt adni, de lesz egy-ket vicces mondatom xD
2017. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Ismet a 4-es 6-os villamos, akarom mondani valaszolo vagyok. Ne akard elvesziteni csak mert boldog! Gyulolom a sztereotipiakat!!!! Nem tanitjak az iskolaban, fogadok az orvosin se, de igenis lehet kuzdeni a toleranciaval! Ha kell meg az adagolasban is segitek, nem eri meg elhagyni ot!! Nekem senki ne mondja, hogy nem lehet, mert en magam kozelharcban allok a toleranciaval. Sose gyozott meg le. 2 eve tolom (xanax*-*) de nem megyek egy hatar fole. Sose!! Vagyjon az ember ha kell, es kapjon is ha kell. Ne hagyd el, ha hazas vagy, vidd vegig! Volt batorsagotok osszehazasodni! Elso problemanal elvalnal? A hazassag egy eletre szol! Batorsag az lenne, ha megtartanatok az eskutoket, es nem dobnatok el! Megint meguntam a sajat stilusomat :/ ennyire unalmas vagyok basszus?:D beszeljuk meg egy ayahuasca mellett xD
2017. aug. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Egyebkent a parjat senki nem szarta le, sokat voltunk egyutt amennyire a kulturaja es a korulmenyei megengedtek, es nem abbol indultam ki hogy a szemembe fog hazudni, illetve hogy feligazsagokat kapok....
2017. aug. 25. 12:43
 9/18 A kérdező kommentje:
Ertem en hogy empatia meg hazassag, de ket honap utan azt erzem hogy vegem van idegileg. A boldogsaga mondjuk ugy, kikeszit... Addig legitim az empatia, illetve a masik ember boldogsaga, amig teged nem rombol.... :((( A cim azert van elirva, mert nincsenek ekezeteim, amiert az elejen bocsanatot is kertem...
2017. aug. 25. 12:48
 10/18 anonim ***** válasza:

Felt , hogy elhagyod emiatt :( mondjuk en a paromnak akkor mondtam el, mikor megismertem. Aznap. Ennek tudataban jott ossze velem es kerte meg a kezem. Jatssz tiszta lapokkal vagy ..elfelejtettem a szoveget ;( nem tartasz hitelesnek. Gondolom, mivel ilyeneket irok. Nem birok a hangulatingadozassal es azert idobe telik ennyit potyogni. De kerlek higgy nekem, a cuccot hasznalom, tudok annyit mint az addiktologian!! 3 eve kezdtem tanulni az elmeleti alapokat, fel ev full magolas, aztan LSD try{}; (<- ez programozoi szleng xd) aztan for (int i=0; i<6; i++) {extazy}

Tehat hatszor ekiztem. Es ketszer fuveztem is, aztan xanax4ever es az mar "vegtelen" ciklus, azaz a mai napig!! Igen, van tudasom, tapasztalatom is! Kerdezz amit akarsz privatban vagy itt is! Amugy nem azert vagyok ilyen poenos mert viccesnek tartanam vagy barmi. Valamiert keptelen vagyok tudomanyosan valaszolni ketezer szoban. Tudnek, de en is megunom magam addigra :/

2017. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!