Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki akinek hozzatar...

Van itt valaki akinek hozzatartozoja mentalis betegsegben szenved? Uldozesi mania, bipolaris zavar, skizofrenia, barmi?

Figyelt kérdés
Hasonlo tuneteket produkal az en apam mar majdnem 10 eve. Az allapota egyre roszabb. Most jutottam el arra a pontra, hogy kepes es hajlando is vagyok tenni az ugy erdekeben. Akinek van barmi jartassaga az ugyben az legyen szives keressen meg. Van ilyen esetben lehetoseg arra, hogy valamilyen intezetbe be lehessen adni? Anyamat es jomagamat is megvisel elegg a dolog. Mar mar majdnem megbetegit minket. Kihez vagy hova lehet fordulni ilyen ugy eseteben? Mi ennek az egesznek a menete, procedujara?

2017. dec. 19. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Apám volt.

Azt mondták, hogy vagy önszántából bemegy vagy nem tudnak tenni semmit egészen addig, amíg nem ön/közveszélyes.


Bipoláris zavarral kezdődött, a végén volt minden.

Kórházba, pszichiátriára lehet befektetni kb 3 hónapra.

Körzeti orvossal beszélj és ha magától befekszik, akkor tudnak segíteni.


Öregotthonok nem foglalkoznak ilyenekkel. Pszichiátriai otthon vagy nagyon drága (több százezer Ft/hó) vagy az államiakban 5-10 év a várakozási/bekerülési idő a "sürgős" eseteknek.

(és országhatár közeli településeken vannak ilyenek)



Anyám fizikailag is tönkretette engem csak elmeroggyantá tett a helyzet.

2017. dec. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Meg a kezdetek kezdeten a munkahelye elkuldte tappenzre, illetve pszichiatriara kellett mennie mert nem fogadtak el kivizsgalas nelkul a munka alkalmassagiat.

Az orvosnal elzarkozo volt nem mondott semmit, az orvos normalisnak talalta, megkapta az engedelyt. Gyogyszer megvolt nala probalva, de kicselezte. Latom rajta hogy erzi o is, hogy valami nincs rendben vele, de azt teljesseggel elutasitja hogy o beteg lenne. Helyette mindenki mas hibas, rossz, mindenki hulye es nem normalis rajta kivul. Gyogyszer meglett probalva, nem valt be. Erre meg ugye alapbol ratett a termeszetebol eredo gyogyszerellenessege.

En vagyok az egyeduli talan akivel a legnormalisabban tud viselkedni, szerintem ez betudhato annak, hogy az egyetlen fia vagyok. Rokonai kozul senkivel sem tartja a kapcsolatot, baratai nincsenek.

Az egesz szemelye egy erzeli hullamvasut. Egyedul azon gondolkozom, hogy talan en tudnek hatni ra, hacsak nem forditanam magam ellen es rosszabbodna a helyzet. Nem hagytam szo nelkul eddig se a dolgait, de olyat hogy pszichiatria es hasonlok nem is emlitettem neki.

Anyammal viselkedik leginkabb csunyan. Fizikalisan nem bant minket, viszont lelkileg tud nyomast gyakorolni rank. Anyammal kepes nagyon csunyan is beszelni, olykor fordul elo hogy en kozbeavatkozok es raszolok erenyesen hogy ezt megis mikeppen gondolja, normalis e es hasonlok. Igy a fentebb emlitett otletedet teljesseggel keptelensegnek tartom. Nem latok sok raciot arra hogy beismerje, o beteg.

Talan en tudnek ra hatassal lenni, de tartok attol is, hogy mindez csak olaj lenne a tuzre.

Nagyon sajnalom a te esetedet mifele megoldast talaltatok?

Gondolkozom meg a helyi csaladsegito kozpont felkeresesen hatha ok is megtudnak szanni barmi tanaccsal.

En egyetemen tanulok, kollegista vagyok. Videkrol jarok fel, igy engem mostanaban mar annyira nem erint. Viszont mikor itthon vagyok folyton talalkozom az esetevel. Leginkabb az bant hogy latom anyamat szenvedni, boldogtalannak latni es ezt mar nem vagyok hajlando tovabb olbe tett kezzel nezni. Elhagyhatta volna, de nem tette. Ehelyett most issza a levet. Az is megfordult a fejemben,hogy anyamat rakene vennem valjanak el es kezdjunk kulon eletet, azonban ez sem lenne tul humanus megoldas, ugyanis akkor meg magara hagyjuk betegen? Biztos csak tovabb romlana az allapota. Sajna azt vesszuk eszre egyre rosszabb evrol evre

Es ez nem csak a folyton megjeleno tunetein mutatkozik

De mar a normalis enje is egyre inkabb torzul, illetve latszanak jelei rajta, melyek nem fokent kulso jegyekben, hanem viselkedesmintakban mutatkoznak be.

(Az esetleges helyesirasi hibakert bocsi. Felkomasan telefonrol irtam az egeszet)

2017. dec. 20. 00:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismerős.

Nincs megoldás.


Apám már kicsi koromtól beteg volt, időnként magától vonult kórházba, de többször kellett volna.


Sőt az lett volna legjobb, ha elválnak, de akkor utcára került volna rokonok és ismerősök nélkül és pár hónap max év múlva meghalt volna.


De nem, volt hogy pszichiátriai otthonba vittük (annyi volt a bentlakási díj, mint szüleim rokkantnyugdíja), volt kórházba, voltunk vele itthon.


Anyagi és pszichikai csőd.


Kórházban zártosztályon töltötte az utolsó évét.

Amit nem lehetett volna. Párszor hazaküldték, de nem evett-ivott nekünk és emiatt visszafogadták, de amíg nem veszélyes magára vagy másra és nem megy önként, addig csak egy ketyegő bomba.


Próbálkozz a családsegítőknél.

2017. dec. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az en fiam nem volt hajlando kezeltetni magat. 4 evvel a diagnosis utan ongyilkos lett.
2018. nov. 29. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!