Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Indokolt lehet-e napi 3x1000...

Indokolt lehet-e napi 3x1000 mg Merckformin szedése?

Figyelt kérdés

24 éves férfi vagyok, jelenleg (gyógyszer mellett) 5,9es éhgyomri cukrot mértek laborban, novemberben 8,9ről indultam,

Jelenleg napi 2 1000-es merckformint szedek, a reggeli otthon mért értékeim 5,5 +/- nagyon ritkán 4,8is akár, vagy 6,0.

Magán orvoshoz járok, nem olcsó sajnos, tapasztalatok alapján kérdezem, hogy biztos szükséges lehet a 3 szem?

(A miért nem kérdezem meg az orvost válaszokra nem vagyok kiváncsi köszönöm, nyilván ha anyagi helyzetem úgy engedi, fel fogok keresni egy másik orvost.)


Többen mondják ismerősök, hogy ilyen értékek mellett, nem lenne indokolt három szemet szedni, kórházi dietetikus ismerős is mondta, hogy szerinte ez sok, bajt is okozhat. Véleményekre vagyok kiváncsi.



2023. ápr. 19. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem is szoktak napi 3000 mg-ot adni, 2000 a max, ha ennél nagyobb dózis lenne indokolt, inkább kiegészítik mással.
2023. ápr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3000 a max. adagja.

szerintem inkább az étkezéseden kellene változtatni még egy keveset, mert úgy látszik, jó lenne a cukrod, de egy pici hiányzik.

de amúgy van ami meckformin plusz valami amiből nyilván kevesebbet kell szedni.

ha nem fáj a gyomrod tőle, szerintem úgy szedd ahogy a doki mondja

2023. ápr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha jó a vesefunkciód, főleg ha nagy termetű vagy akkor teljesen rendben van a 3000 mg adag.

A legrosszabb ami történet: hasi görcsök, hasmenés - mivel ez a mellékhatás dózisfüggő, de általában idővel akkor is csökkenni szokott, ha megjelenik.

Amit a kolléga várt a kezeléstől: még kisebb inzulinrezisztencia, még lassabb progressziója a cukorbetegségnek, esetleg további segítség egy esetleges túlsúly ellen.

Azt ne felejtsd el, ha kiszáradás veszélyét magában rejtő (hányós, hasmenős), vagy rossz általános állapottal járó akut betegséged lenne, akkor jobb szüneteltetni addig, amíg jobban nem leszel.

2023. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves 3, kollega kifejezésből ítélve Ön is orvos. Amennyiben igen, kérdezhetnék Öntől privátban?
2023. ápr. 19. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!