Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vesehomok okozhat-e belső,...

Paradoxa kérdése:

Vesehomok okozhat-e belső, gócosnak tekinthető gyulladást? Magas húgysavszintem, régóta fennálló ekcémám és térdfájásom miatt gyanakodhatok-e erre? Mandula és fogászati góc kizárásra került, hasi ultrahang a közeljövőben lesz.

Figyelt kérdés

Magas húgysavszintem, régóta fennálló ekcémám és térdfájásom miatt gyanakodhatok-e vesehomok okozta gyulladásra?

Régen bőrgyógyászok többször "valamilyen" belső gyulladást neveztek meg a váltakozóan a két lábszáron jelentkező ekcéma okaként. Az ekcéma most is jelen van a jobb lábszáramon.

Mandula és fogászati góc jelenlegi állapot szerint kizárásra került.

Nagyon régen mondtak gócos mandulát, de jelenleg fül-orr-gégészeti vizsgálattal és vérvizsgálattal kizárták.

A fogászati vizsgálat során panoráma röntgen felvételek alapján tájékoztattak, hogy szinte kizárható az ilyen jellegű ok.

Fogkövem volt ugyan gyulladt fogínnyel, de ez a fogkő eltávolítás után most néhány nappal nem érezteti a hatását: az ekcéma és a térd érzékenysége jelenleg is fennáll.

A térdek kapcsán lesz még ortopédiai vizsgálat is. Van túlsúlyom is valamennyi, mindemellett úgy érzem, hogy nem valamiféle ortopédiai ok áll a diffúz térdfájásom hátterében. Tünetileg tudom kezelni fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő gyógyszerrel és kenőcsökkel, gélekkel.

Hasi ultrahang vizsgálat a közeljövőben lesz. Úgy olvastam, hogy a vesehomokot nem is mutatja ki.

Vese, vagy húgyúti fájdalmam nem volt soha.

Viszont elgondolkodtat az is, hogy a magas húgysavszintről azt írják, hogy urát vesehomok, vesekő kialakulását okozhatja.

Gyerekkorom óta másokhoz képest viszonyítva gyakrabban van vizelési ingerem, időnként csak kis vizeletmennyiség mellett. Utóbbi azért soha nem okozott súlyos problémát, többnyire hosszú ideig észre sem veszem a vizelési ingert.

Köszönöm szépen a választ előre is!



2023. ápr. 22. 10:37
 1/5 A kérdező kommentje:

Magas húgysavszintem, régóta fennálló ekcémám és térdfájásom miatt gyanakodhatok-e vesehomok okozta gyulladásra?


Régen bőrgyógyászok többször "valamilyen" belső gyulladást neveztek meg a váltakozóan a két lábszáron jelentkező ekcéma okaként. Az ekcéma most is jelen van a jobb lábszáramon.


Mandula és fogászati góc jelenlegi állapot szerint kizárásra került.


Nagyon régen mondtak gócos mandulát, de jelenleg fül-orr-gégészeti vizsgálattal és vérvizsgálattal kizárták.


A fogászati vizsgálat során panoráma röntgen felvételek alapján tájékoztattak, hogy szinte kizárható az ilyen jellegű ok.


Fogkövem volt ugyan gyulladt fogínnyel, de ez a fogkő eltávolítás után most néhány nappal nem érezteti a hatását: az ekcéma és a térd érzékenysége jelenleg is fennáll.


A térdek kapcsán lesz még ortopédiai vizsgálat is. Van túlsúlyom is valamennyi, mindemellett úgy érzem, hogy nem valamiféle ortopédiai ok áll a diffúz térdfájásom hátterében. Tünetileg tudom kezelni fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő gyógyszerrel és kenőcsökkel, gélekkel.


Hasi ultrahang vizsgálat a közeljövőben lesz. Úgy olvastam, hogy a vesehomokot nem is mutatja ki.


Vese, vagy húgyúti fájdalmam nem volt soha.


Viszont elgondolkodtat az is, hogy a magas húgysavszintről azt írják, hogy urát vesehomok, vesekő kialakulását okozhatja.


Gyerekkorom óta másokhoz képest viszonyítva gyakrabban van vizelési ingerem, időnként csak kis vizeletmennyiség mellett. Utóbbi azért soha nem okozott súlyos problémát, többnyire hosszú ideig észre sem veszem a vizelési ingert.


Köszönöm szépen a választ előre is!

2023. ápr. 22. 10:37
 2/5 A kérdező kommentje:

Még néhány adat: 53 éves férfi vagyok.

A térdfájás a jobb térdemen kezdődött néhány évvel ezelőtt.

Pár hónapja a bal térdem "durrant be", fel is dagadt, alig tudtam járni.

De ez csak 1-2 hónapig tartott, azóta nem igazán érzékeny.

A jobb térdem viszont ismét érzékeny, időnként eléggé fáj. Lépcsőzésre és főleg futásra nagyon érzékeny.

2023. ápr. 22. 10:43
 3/5 A kérdező kommentje:

A magas húgysavszint miatt egyébként igyekszem diétázni, az alkohol fogyasztást többnyire mellőzni, és Milurit gyógyszert szedek.

Viszont a purinmentes diétázással és az üdítők fogyasztásával még vannak problémáim.

2023. ápr. 22. 10:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Húsmentes, főleg friss növényeket tartalmazó étend javít.
2023. jún. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az ekcéma leginkább étel érzékenység miatt van jelen . Gasztróst is keress fel
2023. nov. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!