Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen orvoshoz fordulhatnék...

Milyen orvoshoz fordulhatnék ezekkel a tünetekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Leírnék néhány tünetet, hátha valaki volt már hasonló helyzetben, vagy tudja hogy milyen orvost keressek fel ezekkel a tünettekkel.

Kb decemberben elkezdtem nagyon köhögni, rengeteg barnás, néha véres köpettel, alig tudtam nyelni, folyton éreztem hogy csurog le valami, mégsem tudtam rendesen felköpni...

Télen haziorvos váltás után a mostani háziorvosom írt fel február végén nasonex orrspray és antibiotikumot. ( amit akkor nem szedtem be, volt rá okom) azóta pedig nem tudom h beszedhetem e csak így, egyik napról a másikra. (Ellnézést ha hulyeseget írok, de egy friss trauma miatt félek a gyógyszerektől).

Azt mondta ha nem múlik el, keressek fel egy fül orr gegeszt, meg is tettem, aki megnezte a fülemet, orromat, torkomat, illetve csinált egy rtgt.

Nem talalt semmit 🙄 pajzsmirigyemet, asztmát, szénanáthát kérdezett.

Azóta kicsit jobb, meg mindig köhögök fel ilyen barna darabos sűrű nyálat, vagy már nem is tudom hogy hívjam...

De viszont!! Az orrom állandóan mintha be lenne dugulva, egyszerűen nem kapok rajta rendesen levegőt.

Es ennél a pontnál picit hülyén fog hangzani, de nem tudok sírni...

Elég sokat szoktam és most is tudnék, viszont ha elkezdek sírni, eszméletlen köhögő roham jon rám (nyilván nem csak sirasnal, csak egy pelda) a torkom mintha kiszáradna és nem tudnék nyelni, (nem tudom másképp megfogalmazni) illetve a köhögés mellett még a fulladás jelentkezik , néhány percig rendesen fuldoklom, nem kapok levegőt, soha életemben nem éreztem még ilyet,...borzalmas érzés.

Nyilván, tudom h itt senki sem orvos, de kíváncsi lennék ez lehet e pl asztma , allergia?

A mellkhasom is állandóan szúr, mintha ülnének rajta miközben levegőt veszek....



Az utóbbi fél évben 20 kilót híztam, volt vastagbél gyulladásom, és kiderult hogy pcosem van.(nincs kezelve, mert még mindig nem jutottam el az orvoshoz)

Pedig jó lenne, mert azóta sötét sárga , bő mennyiségű folyásom van...

A másik gondom talán ezzel kapcsolatos...

Fogytam 3-4 kilót, viszont a hasam egyre nagyobb...csak nő és nő, ilyeszto...mint aki terhes. (Nem vagyok)

És megcsak az sem mondhatom h sokat eszem, mert enni sem tudok. Régebben sokat tudtam enni, most ha elém raknak egy tányér bármilyen ételt , nem tudom megenni az egy tányért. Mégha nem is ettem semmit egész nap, akkor sem... szval tényleg csak kis morzsákon élek..

A hasam is szokott fájni, leginkább bal mell alatt, (gyomor környékén azt hiszem) illetve nagyjából a hasam minden pontján időközönként.


Illetve valószínűleg ínhüvelygyulladásom van, az orvos azt mondta kenegessem azzal a kenoccsel ami itthon van, de lassan már fogni sem tudok vele, szoooovaaaal igeeen🥲


Úgy érzem hogy el vagyok átkozva.....

És ezek csak a fizikai gondjaim...


Muszáj lenne fogynom is, de a legaprobb mozgástol rosszul vagyok, szédülök és fulladok, köhögök.....


Elsősorban arra lennék kíváncsi valaki tapasztalt e hasonlokat, és hogy milyen orvoshoz forduljak ilyen tunetekkel?


A hahiorvos nem túl lelkes ilyen szempontból, általában végig se hallgat..


🥲🥲🥲valahogy muszáj változtatnom a kialakult helyzeten, mert így nem lehet élni....😪


Minden választ köszönök, de kérlek a negatív vélemény nyilvánítást mellőzzük🥺 így is elég rosszul vagyok...


2023. ápr. 22. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk tüdőgyógyászt még megkereshetsz. És nőgyógyászt mindenképp.
2023. ápr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden olyan kérdésre, hogy "kihez forduljak?" a háziorvos a válasz. Ő ismeri a kórtörténetedet, az összes panaszodat, sok dologra maga is tudja a gyógyírt és be tud utalni a megfelelő helyekre.

A friss trauma és a sok sírás miatt pszichológust vagy pszichiátert is érdemes lenne felkeresned.

A nőgyógyászt kellene még erőltetni a folyás miatt.

2023. ápr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Sok dologra maga is tudja a gyógyírt" néhányra igen....

De nem szeretném magam teljesen a haziorvosra bízni. Tekintve hogy az előző haziorvosom miatt kerültem kórházba..

Pszichológus/Pszichiáter már pipa. Többször voltam már, de mind feleslegesnek bizonyult, mivel nem szerettem volna gyógyszert szedni.

A nőgyógyászhoz pedig 2 hónapra adnak csak időpontot 🤷🏼‍♀️,.persze ha fel veszik a telefont.

Itt a városomban is van nőgyógyász, de oda soha többet ha lehet.

Bármi bajod van, azt itt nem látják, de legalább adnak fogamzásgátlót, mint a gyerekorvos vizsgálat után matricát...

2023. ápr. 22. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát a háziorvos kapuőr minden máshoz. Nem tudod megkerülni, olyanhoz kell menned, akiben megbízol és bíznod kell abban, akihez mész.

A pszichológus nem ír gyógyszert. A panaszaid egy része lehet, hogy éppen a megtépázott idegeid miatt van és simán megoldódna egy jól beállított gyógyszerrel, amit pszichiáter tud felírni. Nem sürgős, csak amikor majd meg akarsz gyógyulni.

Van olyan orvos, akivel ki vagy békülve?

2023. ápr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem van par valos betegseged, amit nem vettek komolyan, mert magyar egeszsegugy es mert ahogy sorolni kezded beleertve az apro vagy nem surgos dolgokat is, elkonyveltek hipochondernek.
2023. ápr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!